Witchcraft

Przeniesione na www.witchcraft.com.pl


#1 2012-08-17 17:38:31

 alchemik

Wtajemniczony

22588227
Zarejestrowany: 2012-08-15
Posty: 27
Punktów :   
Znak zodiaku: Waga
Żywioł: Eter

Co to alchemia ?

Zapytacie, cóż to tak właściwie jest alchemia? Jedni pewnie skojarzą to pojęcie z eliksirami, ziołolecznictwem, itp. Istnieje w tym nutka prawdy, chociaż ta gałąź alchemii zwie się spagirią. Inni powiedzą, iż to sztuka transmutacji metali albo, ściślej mówiąc, sztuką wytwarzania złota. Z tym bardziej mogę się zgodzić. Można powiedzieć, że sens alchemii to przemiana pospolitych metali w złoto. Odbierać można to na różnorakie sposoby, w ten sposób dzieląc Sztukę na podgrupy. Lecz nie chodzi tu o samą produkcję Złota, alchemia posiada wyższe cele. Tak więc czym naprawdę jest alchemia?
Jest to, w dwóch słowach, sztuka doskonałości. To miłość Słońca i Księżyca, ich dziecko, to wskrzeszenie króla, odrodzenie Feniksa z popiołu, hermafrodyta. To odnalezienie sekretnego pomieszczenia, osiągnięcie niewidzialności, by niezauważalnie przejść obok strażników, osiągnięcie lewitacji, by dostać się do najwyższej komnaty w wieży, pokonanie Strażnika Sekretu, zabranie eliksiru i ucieczka. To spryt, męstwo, odwaga na pograniczu z głupotą, wiara we własne możliwości. To poezja, erotyka i mistyka.

Żałosny nieszczęśliwcze, byłbyś na tyle naiwny,
żeby wierzyć, że otwarcie będziemy cię uczyć
największego i najważniejszego z sekretów i by brać
dosłownie nasze słowa…

Nie można mówić dosłownie o Alchemii, ponieważ to, co ukryte, nie może zostać ujawnione. To jeden wielki szyfr, który tylko najbardziej zawzięci, cierpliwi mogą go odszyfrować i posiąść Wiedzę.
Podstawowym źródłem wiedzy alchemicznej jest Szmaragdowa Tablica. Z niej powinno się brać całą naukę. Istnieje jednakże wiele traktatów alchemicznych, które są tylko nędznym rozwinięciem Tablicy, w większości błędnych.

Bycie alchemikiem, to akceptacja odnalezienia się wobec licznych drzwi, których żaden klucz nie umiałby otworzyć…

Słowo „alchemia” wywodzi się z arabskiego od: alkemia, alkhimiya lub el-kimy?? i egipskiego khemi lub kęme, co oznacza czarna Ziemia. Prefiks AL. To zarówno rodzajnik, jak i boskość.
Niektórzy twierdzą, że termin „alchemia” wywodzi się od tytułu książki „Cham”, którą upadłe anioły podarowały „córom mężczyzn” z powodu ich miłości do nich. Miały się z niej nauczyć tkania, farbowania, złotnictwa oraz wytapiania złota i srebra.
Inne teksty podają, że aniołowie dali Kainowi księgę o sztuce złotniczej. Z tej przyczyny pojęcie „alchemia” pochodzi od imienia syna Adama.


Usta mądrości są zamknięte dla wszystkiego z wyjątkiem uszu zrozumienia

Offline

 

#2 2012-08-17 19:36:22

 LordAnayami

Wierny użytkownik

670441
Zarejestrowany: 2011-10-18
Posty: 302
Punktów :   
Znak zodiaku: lew

Re: Co to alchemia ?

Witaj, mógłbyś napisać swoją interpretację tej tablicy, przeczytałem ją i średnio ją zrozumiałem, część tak, część nie. Sądzę, ze to ma powiązanie z wiedzą, którą już wiem, więc mnie to bardzo zainteresowało Z góry dziękuję za informacje. 

Tutaj jest jej tekst, aby ludzie nie musieli szukać


1) PRAWDZIWE, BEZ FAŁSZU, PEWNE I NAJPRAWDZIWSZE:

2) TO, CO JEST NA DOLE JEST JAK TO, CO NA GÓRZE; I TO, CO JEST NA GÓRZE JEST JAK TO, CO JEST NA DOLE, BY CZYNIĆ CUD JEDNEJ RZECZY.

3) I JAK WSZYSTKIE RZECZY ISTNIEJĄ Z JEDNEGO, MEDYTUJĄCEGO JEDNEGO, TAK WSZYSTKIE URODZONE RZECZY Z TEJ STRONY JEDNEJ RZECZY ISTNIEJĄ Z ADAPTACJI.

4) JEJ OJCEM JEST SŁOŃCE, JEJ MATKĄ KSIĘŻYC;

5) WIATR NIESIE JĄ W SWOIM ŁONIE; KARMI JĄ ZIEMIA.

6) TUTAJ JEST OJCIEC WSZELKIEJ CUDOWNOŚCI CAŁEGO ŚWIATA.

7) JEGO MOC JEST PEŁNA JEDYNIE GDY ZWRÓCONA KU ZIEMI. ODDZIELA ZIEMIĘ OD OGNIA, SUBTELNE OD GĘSTEGO, PRZYJEMNIE, Z WIELKĄ ZDOLNOŚCIĄ.

8) WZNOSI SIĘ Z ZIEMI DO NIEBA, PONOWNIE SCHODZI NA ZIEMIĘ I PRZYJMUJE MOC GÓRY I DOŁU.

9) TAK POSIĄDZIESZ CHWAŁĘ CAŁEGO ŚWIATA. DLATEGO WSZELKI MROK OD CIEBIE UCIEKNIE.

10) TU JEST NAJSILNIEJSZA SIŁA WSZELKIEJ SIŁY; GDYŻ ZWYCIĘŻA WSZELKIE SUBTELNE RZECZY, PRZENIKA WSZELKIE RZECZY STAŁE.

11) TAK ZOSTAŁ STWORZONY ŚWIAT.

12) Z TEGO POWSTANĄ ZDUMIEWAJĄCE ADAPTACJE, NA KTÓRE JEST TO SPOSÓB.

13) ZATEM JESTEM NAZYWANY HERMES POTRÓJNIE-UKORONOWANY (TRISMEGISTUS), POSIADAJĄC TRZY CZĘŚCI FILOZOFII (MĄDROŚCI) CAŁEGO ŚWIATA.

14) KOMPLETNE JEST TO CO MÓWIŁEM O DZIAŁANIU SŁOŃCA.

Ostatnio edytowany przez LordAnayami (2012-08-17 19:59:46)


http://myanimelist.net/profile/LordAnayami
Zmieniając swoje poglądy zmieniasz swoje otoczenie i wszechświat
http://signup.leagueoflegends.com/?ref=4c2f6d8a23e3d

Offline

 

#3 2012-08-17 20:53:25

 alchemik

Wtajemniczony

22588227
Zarejestrowany: 2012-08-15
Posty: 27
Punktów :   
Znak zodiaku: Waga
Żywioł: Eter

Re: Co to alchemia ?

Ogolnie wiedz ze jest wiecej wersji talicy szmaragdowej. Ogolnie chcialem tu napisac kilka podstaw i pozniej to po swejemu z interpretowac ale tak w skrocie: każdy głupiec który myśli że to przepis na kamień filozoficzny będzie stać w miejscu, ponieważ to jest opis jego działania.


Usta mądrości są zamknięte dla wszystkiego z wyjątkiem uszu zrozumienia

Offline

 

#4 2012-08-17 21:07:07

 Evander

Wikkid Wizzy

Zarejestrowany: 2012-06-27
Posty: 208
Punktów :   14 

Re: Co to alchemia ?

Amorte,

Daj znać, jak dorwiesz się do kamienia filozoficznego i panaceum vitae.

Zwłaszcza to drugie mnie interesuje.


Everything that has a (born) beginning has an end (in death).

"Zaprawdę, Moc jest krewną konieczności,
  i przychodzi, gdy człowiek jej pragnie" - Pitagoras

Offline

 

#5 2012-08-18 16:31:22

 Eteryk

Wtajemniczony

39009799
Call me!
Skąd: Leszno *Wielkopolska*
Zarejestrowany: 2011-12-04
Posty: 300
Znak zodiaku: Strzelec
Żywioł: Ogień | Powietrze | Elektryczn
Rodzaj praktykowanej magii: Żywioły | Alchemia | Astral

Re: Co to alchemia ?

Moge sie u ciebie nauczyć podstaw??


Vita donum deus habetur.
Meus dignissim et hoc donum
firmum et scientia atque usu
armorum rapidum album.

Offline

 

#6 2012-08-18 20:43:35

 alchemik

Wtajemniczony

22588227
Zarejestrowany: 2012-08-15
Posty: 27
Punktów :   
Znak zodiaku: Waga
Żywioł: Eter

Re: Co to alchemia ?

Nie ma problemu, ale pamietaj "Usta mądrości są zamknięte dla wszystkiego z wyjątkiem uszu zrozumienia". A co do reszty tez mam pewny aksjomat: "Kiedy uszy ucznia gotowe są słuchać, wtedy pojawiają się usta, by napełnić je mądrością".


Usta mądrości są zamknięte dla wszystkiego z wyjątkiem uszu zrozumienia

Offline

 

#7 2012-08-18 20:53:00

 Eteryk

Wtajemniczony

39009799
Call me!
Skąd: Leszno *Wielkopolska*
Zarejestrowany: 2011-12-04
Posty: 300
Znak zodiaku: Strzelec
Żywioł: Ogień | Powietrze | Elektryczn
Rodzaj praktykowanej magii: Żywioły | Alchemia | Astral

Re: Co to alchemia ?

Yhmmm... Rozumiem cie akciemiku...


Vita donum deus habetur.
Meus dignissim et hoc donum
firmum et scientia atque usu
armorum rapidum album.

Offline

 

#8 2012-08-19 08:39:38

 LordAnayami

Wierny użytkownik

670441
Zarejestrowany: 2011-10-18
Posty: 302
Punktów :   
Znak zodiaku: lew

Re: Co to alchemia ?

Ogólnie to dowiedziałem się o przebudzonych oraz o ludziach, którzy głoszą, że jeżeli byśmy się oczyścili z fałszywych przekonań, które nas ograniczają to byśmy mogli nawet przenosić góry. Dodatkowo czytałem też o mnichu, który był jak góra, gdy zaczął medytować i zwizualizował, że jego ręce są połączone łańcuchem z 2 górami. + dodatkowo czytałem wiele książek o podobnej treści więc myślę, że ten tekst w/w w moim poście może mieć coś wspólnego z wiedzą, którą już otrzymałem, dlatego chciałbym poznać twoją interpertacje tego tekstu


http://myanimelist.net/profile/LordAnayami
Zmieniając swoje poglądy zmieniasz swoje otoczenie i wszechświat
http://signup.leagueoflegends.com/?ref=4c2f6d8a23e3d

Offline

 

#9 2012-08-19 09:42:45

 kelley

Wtajemniczony

Skąd: I love Warszawa
Zarejestrowany: 2012-06-01
Posty: 76
Punktów :   

Re: Co to alchemia ?

Czytam ten wątek i poczułem, że i ja muszę się tutaj wypowiedzieć. Jednak moja wiedza na temat alchemii jest tak inna od przedstawianej tutaj przez niektórych, że zamiast wyjaśnień wspomogę się pewnym cytatem jako swoim komentarzem xD

'Co jest najśmie­szniej­sze w ludziach:

Zaw­sze myślą na od­wrót: spie­szy im się do do­rosłości, a po­tem wzdychają za ut­ra­conym dzieciństwem. Tracą zdro­wie by zdo­być pieniądze, po­tem tracą pieniądze by odzys­kać zdro­wie. Z troską myślą o przyszłości, za­pomi­nając o chwi­li obec­nej i w ten sposób nie przeżywają ani te­raźniej­szości ani przyszłości. Żyją jak­by nig­dy nie mieli um­rzeć, a umierają, jak­by nig­dy nie żyli. '

Być jak płynąca rzeka » Paulo Coelho

Ostatnio edytowany przez kelley (2012-08-19 09:47:08)


# Miłość jest jedynym pomostem między widzialnym a niewidzialnym, który zna każdy. Jest jedynym językiem, w którym da się wyrazić lekcje, jakich na co dzień udziela nam Wszechświat xD

Offline

 

#10 2012-08-19 23:21:27

 alchemik

Wtajemniczony

22588227
Zarejestrowany: 2012-08-15
Posty: 27
Punktów :   
Znak zodiaku: Waga
Żywioł: Eter

Re: Co to alchemia ?

LordAnayami. Tez o tym slyszalem i nie mamy podstaw by w to nie wierzyc.
A co do ciebie Kelley wolalbym bys powiedzial co myslisz wlasnymi slowami.


Usta mądrości są zamknięte dla wszystkiego z wyjątkiem uszu zrozumienia

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.witchcraft.pun.pl