Witchcraft

Przeniesione na www.witchcraft.com.pl

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2012-07-03 20:09:30

 Wild salamander xD

Wtajemniczony

6618084
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-26
Posty: 8
Punktów :   
Znak zodiaku: Rak
Żywioł: Powietrze
Rodzaj praktykowanej magii: Wszystkie rodzaje

Technika bezgranicznej medytacji

Technika bezgranicznej medytacji

    Bezgraniczna medytacja, ktoś ostatnio chciał technikę by odciąć się od świata materialnego, by harmider nie przeszkadzał nam. Na mnie dział, wypróbowałem na koncercie rockowym 25m od głośnika.
    Technika działa na zasadzie transowej. Jest banalna w wykonaniu, jeśli potraficie wyczuć swoje ciało materialne, jednak jak większość myśli tak naprawdę nie wyczuwa swojego ciała.

A więc usiądź w pozycji najwygodniejszej dla Ciebie, rozluźnij się, są to podstawowe zasady wchodzenia w trans oraz medytacji. Teraz Małe ćwiczenie oddechowe, by uspokoić serce i spowolnić oddech. Głęboki wdech przeponowy  (brzuch wypychamy, a nie mostek) przytrzymujemy 7 uderzeń serca, wydychamy powietrze i na bezdechu 6 uderzeń serca. Wykonaj to ćwiczenie zaledwie 3 razy. Jednak sztuka polega na utrzymywaniu wolnego bicia serca, na własnym doświadczeniu powiem, że za każdym razem gdy myślimy o sercu musimy odepchnąć te myśli i zająć się czymś innym np. : "ale ładna pogoda!" Dodatkowo warto zapamiętać, że podczas metod trasowych czas leci wolniej, dlatego nie śpieszcie się z myśleniem i robieniem czego kol wiek! W rzeczywistości to że tak długo coś robicie okaże się zaledwie dziesięciominutową medytacją.

     Skup się na wzroku, oczach, zobacz ciemność pod powiekami, przyglądaj się chwile nie wytężając wzroku. Powiedz stanowczo powoli w myślach: "Wyłączam zmysł wzroku" obraz zapewne pociemnieje, a jego odczuwanie zapewne się oddali, jeśli tak się nie stanie przenieście swoją uwagę do góry na czoło, po chwili proces oddalania się tego zmysłu zacznie się samoistnie.
Kolejność wyłączania zmysłów pozostawiam wam. Ciekawe efekty można mieć, gdy za każdym razem inaczej je uśpimy.

    Słuch tutaj mamy trochę schodki, nie możemy się skupić na słowach ani rytmie, mamy tylko usłyszeć dźwięki otaczające nas dookoła. Wymawiamy znów w ten sam sposób nasza formułkę stanowczo i z dumą że potrafimy: Wyłączam zmysł słuchu" Jeśli oddalanie się przy tym zmyślne nie powiedzie trzeba, albo zabrać się za następny, bądź odczekać chwilę, pamiętajmy, że nie możemy się na nim skupić zbyt mocno! Ma to być ulotne uczucie.

    Węch najłatwiejszy z zmysłów do wyłączenia, ponieważ przez większość czasu go nie używamy. Zastosujmy formułkę, skupmy się na umiejscowieniu tego zmysłu (nos) odczekajmy chwilę i zabierzmy się za następny.
Sam także należy do łatwiejszych.  To samo co przy Węchu.

   Czucie. Wyczujmy swoje ciał, wystarczy powierzchownie beż techniki rozluźniającej, ani skupiania się na  niewygodnej pozycji. Wykonujemy formułkę i gotowe.
Gdy wszystkie zmysły mamy już uśpione wystarcza, tak jakby się cofać. Co da nam uczucie błogości, zanurzmy sie w nim. Oto dojście do transu. Jednak podczas medytacji podczas transu należy pamiętać, by po uśpieniu zmysłów zbytnio się na nich nie skupiać. Myśleć o czymś innym.
    Miłego medytowania podczas różnych imprez.
Może znaleźć się takie od was pytanie dlatego rozwieje wątpliwości. jeśli wyjdzie z transu. i np. otrząśniemy się wystarczy skupić się mocno na każdym z zmysłów i już jesteśmy gotowi do wszystkie co chcieliśmy robić. Jeśli od razu idziemy spać, nawet tego nie trzeba robić. Obrócić się na drugi bok i iść spać, po obudzeniu i tak dojdziemy do siebie.

Technika by Wild salamander xD


"Hito wa mikake in jurano mono" - Ludzie są takimi jakimi się zdają
"Nie rozumiem świata, nie rozumiem siebie, wiem tylko o tym co się dzieje w niebie."
"Dlaczego świat się kurczy bogini Księżyca, kurczy się i kurczy aż w końcu zanika."
"Żyj chwilą."

Offline

 

#2 2012-07-04 18:38:11

 konidziu

VIP

32351653
Zarejestrowany: 2011-10-14
Posty: 731
Punktów :   
Znak zodiaku: Byk
Żywioł: Ziemia
Rodzaj praktykowanej magii: Wszelakie

Re: Technika bezgranicznej medytacji

A nie łatwiej było by napisać że trzeba po prostu pod czas medytacji dojść do takiego stanu jaki opisujesz

Offline

 

#3 2012-07-05 19:53:40

 Wild salamander xD

Wtajemniczony

6618084
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-26
Posty: 8
Punktów :   
Znak zodiaku: Rak
Żywioł: Powietrze
Rodzaj praktykowanej magii: Wszystkie rodzaje

Re: Technika bezgranicznej medytacji

Wierzysz w to, że jakiś początkujący będzie wiedział jak to zrobić. Wolałem od razu też dla nich napisać, by nie pisali zbędnych zawalających forum pytań. Jak to nowicjusze lubią mieć wyjaśnione kropka w kropkę. ^^


"Hito wa mikake in jurano mono" - Ludzie są takimi jakimi się zdają
"Nie rozumiem świata, nie rozumiem siebie, wiem tylko o tym co się dzieje w niebie."
"Dlaczego świat się kurczy bogini Księżyca, kurczy się i kurczy aż w końcu zanika."
"Żyj chwilą."

Offline

 

#4 2012-07-06 13:41:21

 konidziu

VIP

32351653
Zarejestrowany: 2011-10-14
Posty: 731
Punktów :   
Znak zodiaku: Byk
Żywioł: Ziemia
Rodzaj praktykowanej magii: Wszelakie

Re: Technika bezgranicznej medytacji

I właśnie popełniasz najgorszy błąd nowicjusze nie mogą mieć wszystkiego na srebrnej tacy podane bo dzięki właśnie samodzielnemu poszukiwaniom i badaniom się najbardziej rozwijają ty jedynie możesz podać im jakieś wskazówki

Offline

 

#5 2012-07-06 15:44:59

 Eteryk

Wtajemniczony

39009799
Call me!
Skąd: Leszno *Wielkopolska*
Zarejestrowany: 2011-12-04
Posty: 300
Znak zodiaku: Strzelec
Żywioł: Ogień | Powietrze | Elektryczn
Rodzaj praktykowanej magii: Żywioły | Alchemia | Astral

Re: Technika bezgranicznej medytacji

masz rację tylko samemu mozna cos osiągnąć i to opanować. Jeżeli ktos ci w tym pomaga za duzo Nie zrozumiesz tego.


Vita donum deus habetur.
Meus dignissim et hoc donum
firmum et scientia atque usu
armorum rapidum album.

Offline

 

#6 2012-07-06 18:04:17

 Wild salamander xD

Wtajemniczony

6618084
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-26
Posty: 8
Punktów :   
Znak zodiaku: Rak
Żywioł: Powietrze
Rodzaj praktykowanej magii: Wszystkie rodzaje

Re: Technika bezgranicznej medytacji

Ale, nie powiedziałem przecież, że masz na umór robić według tego co napisałem. Przy każdej technice inaczej każdy to odczuwa, każdy człowiek jest inny. To chyba, nawet wie początkujący. Jednak technika nie jest aż tak bardzo opisana, szczerze mógłbym się rozpisał na 2 kartki a4 odnośnie samej techniki i jej zastosowania na następnej. Jeśli osoba nie zna się na metodach transowych to ma tu co nieco wytłumaczone. Owszem sam tak miałem. Bardzo spore przerwy miałem pomiędzy różnymi odsłonami form, w tym czasie uczyłem się sam i z opiekunem, nie korzystając z innych technik zawartych na forach, czyli praktycznie doszedłem do większości sam. Jak chcecie mogę to skrócić.


"Hito wa mikake in jurano mono" - Ludzie są takimi jakimi się zdają
"Nie rozumiem świata, nie rozumiem siebie, wiem tylko o tym co się dzieje w niebie."
"Dlaczego świat się kurczy bogini Księżyca, kurczy się i kurczy aż w końcu zanika."
"Żyj chwilą."

Offline

 

#7 2012-07-06 18:22:59

 Evander

Wikkid Wizzy

Zarejestrowany: 2012-06-27
Posty: 208
Punktów :   14 

Re: Technika bezgranicznej medytacji

Amorte,

Moim zdaniem robisz słusznie opisując jak najszerzej i jak najwięcej.
Jest to bardzo dobre podejście, które zostawia mało miejsca na niedomówienia i błędną interpretację.

Łatwiej jest uczyć się rzeczy, kiedy są przystępnie wyjaśnione. Wyobrażasz sobie taką komiczną sytuację - zadanie w książce do algebry, gdzie każą ci obliczyć powierzchnię koła, a nigdzie w książce nie podają wzoru?
Ja też nie.


Everything that has a (born) beginning has an end (in death).

"Zaprawdę, Moc jest krewną konieczności,
  i przychodzi, gdy człowiek jej pragnie" - Pitagoras

Offline

 

#8 2012-07-06 21:01:25

 konidziu

VIP

32351653
Zarejestrowany: 2011-10-14
Posty: 731
Punktów :   
Znak zodiaku: Byk
Żywioł: Ziemia
Rodzaj praktykowanej magii: Wszelakie

Re: Technika bezgranicznej medytacji

Eh tylko że tu akurat to wszystko można ująć w jednym krótkim zdaniu i nie trzeba tu niczego tłumaczyć prócz stwierdzenia że to po prostu głęboka medytacja

Offline

 

#9 2012-07-06 23:50:43

 gajusz

Użytkownik

41295567
Zarejestrowany: 2012-02-10
Posty: 72
Punktów :   
Znak zodiaku: Bliźnięta
Rodzaj praktykowanej magii: uczeń

Re: Technika bezgranicznej medytacji

Kondziu nie do końca Evander ma rację


Magia jest potężnym sprzymierzeńcem lecz często nie docenianym i lekceważonym

Offline

 

#10 2012-07-07 22:01:41

 konidziu

VIP

32351653
Zarejestrowany: 2011-10-14
Posty: 731
Punktów :   
Znak zodiaku: Byk
Żywioł: Ziemia
Rodzaj praktykowanej magii: Wszelakie

Re: Technika bezgranicznej medytacji

Każdy ma prawo do własnego zdania

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs mokotów Kancelaria Ultimatum oszuści