Witchcraft

Przeniesione na www.witchcraft.com.pl

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2012-07-04 23:06:24

wilk1610

Wtajemniczony

Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 240
Punktów :   

Przekazy

W związku z tym że posiadam sporo materiałów od Dajamantiego i innych istot, zrobiłem sondę czy uważacie ów dział za wartościowy czy nie i proszę o uzasadnienie swej odpowiedzi. Jak będzie ok to wrzucę więcej przekazów. Decyzja należy do Was.
Ps. proszę o głosy osób które przeczytały parę przekazów !!!

Offline

#2 2012-07-05 00:01:34

 Irbis

Bibliotekarz

22947848
Skąd: Kraina magi
Zarejestrowany: 2012-02-01
Posty: 296
Punktów :   11 
Znak zodiaku: Baran
Żywioł: Ziemia, Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Kilka

Re: Przekazy

Chm na pewno jest to bardzo ciekawe i daje wiele do myślenia, ale te przekazy po przeczytaniu mają "siłę" manipulacji i mogą wpływać na nasze ówczesne poglądy. Ale mimo tego ja chcę ich więcej.


Jeśli ci mój post pomógł to proszę o ===>(+)<===

Offline

#3 2012-07-05 02:06:20

 Evander

Wikkid Wizzy

Zarejestrowany: 2012-06-27
Posty: 208
Punktów :   14 

Re: Przekazy

Amorte,

Jeżeli ktoś potrzebuje takich przekazów, to proszę bardzo.

Osobiście uważam, że wszystkie formy channelingu są, jak to określili magowie z okolic renesansu "Prądami halucynogennymi". Kontakt z nimi kończy się z reguły źle.


Dodatkowo kwestionuję wiedzę i mądrość tych wszystkich "istot". Skoro są takie mądre, niech nam podadzą wzory matematyczne, albo przepis na stworzenie nadprzewodnika stabilnego w zakresie użytecznych temperatur.

Nie potrafią.


Pytanie mam takie:
Czy jeśli, gdy medytujesz sobie spokojnie w parku podejdzie do ciebie obcy człowiek i powie ci, że uważa cie za istotę duchowo rozwiniętą i godną jego wiedzy, która przekaże tobie jeżeli pójdziesz z nim do jego domu... to pójdziesz do jego domu?

Nie?

Więc jeśli podczas medytacji odezwą się do ciebie obce głosy istot o których nie masz najmniejszego pojęcia, które obiecują ci wiedzę i mądrość w zamian za to, że będziesz ich słuchać i regularnie się z nimi kontaktować, czy aby dobrze zrobisz jeśli im uwierzysz?


Jako osoba, która miała styczność z różnymi dziwnymi przypadkami, uważam, że każde otwieranie własnego umysłu na obce byty jest proszeniem się o opętanie. Może nie każde opętanie jest dramatyczne - pewne byty po prostu chcą mieć kontakt ze światem materialnym, a nie zniszczyć swojego pośrednika - to kwestia jest taka, czy na pewno chcemy być czyimś narzędziem, wykorzystywanym w nieznanym nam celu?

Poza tym, duża część z takich przekazów brzmi jak bełkot w stylu horoskopów z bravo.

W czasie swojej kariery magicznej robiłem wiele rzeczy.
Walczyłem z wampirami energetycznymi i uprawiałem z nimi seks. Przywoływałem duchy i wypędzałem je. Rzucałem klątwy i odczyniałem uroki. Tworzyłem servitory i nadawałem im świadomość. Wszedłem w kontakt z energiami śmierci, gdy szukałem energii życia.

Ani razu jednak w trakcie mojej drogi przekazy z channelingu nie pomogły mi w niczym konkretnym.


Ale *jeżeli* ktoś bardzo uważa, że takie przekazy nadają sens jego życiu, proszę bardzo.
Czytajcie.
"Lecz pamiętajcie, że przeznaczeniem wszystkich jest umrzeć" <- Pitagoras


Everything that has a (born) beginning has an end (in death).

"Zaprawdę, Moc jest krewną konieczności,
  i przychodzi, gdy człowiek jej pragnie" - Pitagoras

Offline

#4 2012-07-05 03:58:04

Liltu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-06-29
Posty: 19
Punktów :   
Znak zodiaku: Skorpion.
Żywioł: Ogień/Powietrze.

Re: Przekazy

Myślę, że warto zaznajomić użytkowników z tymi przekazami. Co oni z tym zrobią, to już ich sprawa. Mają swój rozum, więc wątpię, by ślepo podążali za tym, co przekazują te... Cosie. Może to ich zmusić do wielu przemyśleń, także więc...
Zainteresowani przeczytają, niezainteresowani zignorują.
Proste. ^ ^

Ostatnio edytowany przez Liltu (2012-07-05 07:15:55)


Rose, Rose, Rose Red... 

Zdradzić Kota jest rzeczą straszną.

Offline

#5 2012-07-05 17:15:20

 Nikodem

VIP

1952194
Skąd: Wałbrzych
Zarejestrowany: 2012-02-03
Posty: 136
Punktów :   16 
Znak zodiaku: Lew
Żywioł: Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Słowiańska

Re: Przekazy

Warto poznawać Przekazy - nie koniecznie po to, by ślepo za nimi podążać - ale po to, by je przemyśleć, zinterpretować, sprawdzić na ile wpasowują się w nasz światopogląd/doświadczenia/spostrzeżenia. By wyciągać wnioski, wynikające z naszego świadomego, trzeźwego spojrzenia na treść Przekazu.

Przyjmowanie za pewnik czegoś, czego nie możemy sprawdzić na tyle, by mieściło się w naszym rozumieniu otaczającego świata - nie jest dobre. A dopasowanie się na siłę jest jeszcze gorsze. ;P

Ale tak, czytajmy Przekazy i pamiętajmy, żeby wyciągać z nich tyle, ile potrzebujemy i to co potrzebujemy.
Nie więcej. ;]


Uważam, że nie powinno się słuchać Przekazów, by wyznaczały naszą drogę.
(porównuję niżej podróż do Amazonii do przemierzania Ścieżki Sztuki, którą podążamy - każdy swoją. ;P )

Czytanie Przekazów jest jak czytanie relacji z podróży ludzi, którzy wyruszyli do Amazońskiej Dżungli.
Będą tam rady, wskazówki, opisy tras, niedogodności, osobiste przemyślenia i wiele innych rzeczy, które podróżnik dostrzegł przez pryzmat swojego doświadczenia i zinterpretował na swoją modłę.

Taka relacja będzie ciekawa i pouczająca.
Ale kolejna osoba jadąca do Amazonii nie postąpi dokładnie wedle zaleceń poprzednika.
Weźmie pod uwagę jego punkt widzenia, lecz go nie przejmie, uznając za swój.

Dlaczego?
Bo myśli. I rozumie, że każda wyprawa jest inna, że sam może zaobserwować coś zupełnie odmiennego.




Czytajmy z ciekawości i chęci poznania - nie wskakujmy w ramy wytyczane przez innych! ;]

Offline

#6 2012-07-05 21:56:19

wilk1610

Wtajemniczony

Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 240
Punktów :   

Re: Przekazy

I tu się zgadzam z Tobą Nikodem. Każdy ma własny punkt widzenia i robi tak jak mu się to podoba, ja zanim wypowiem się na dany temat bądź zanim coś osądzę muszę sprawdzić. Inaczej moja wypowiedz nie miała by najmniejszego sensu.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.witchcraft.pun.pl