Witchcraft

Przeniesione na www.witchcraft.com.pl


#16 2012-03-02 00:35:09

 Avis

Wtajemniczony

Skąd: Pomorze
Zarejestrowany: 2012-02-12
Posty: 97
Punktów :   
Znak zodiaku: Lew

Re: Katolicyzm, dlaczego nie?

Moim zdaniem Diano, nie jesteś Katoliczką. Jesteś chrześcijanką. ale nie Katoliczką. Aby być Katolikiem należy akceptować i starać się stosować do WSZYSTKICH zasad obowiązujących w tej religii.
"Niech miesza jak chce"- xD Kojarzy mi się ten tekst z jakąś reklamą nie wiem dlaczego.

Ostatnio edytowany przez TheSlavmir (2012-03-02 00:36:46)


Gdyby nie to wydarzenie, nie byłoby mnie tutaj. Patrzę na to z dystansu 5 lat i teraz sądzę, że było mi to potrzebne i że to właśnie nazywamy przygodą.

Offline

 

#17 2012-03-02 10:37:46

wilk1610

Wtajemniczony

Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 240
Punktów :   

Re: Katolicyzm, dlaczego nie?

Oj kochani każdy wybiera taka drogę jaka mu odpowiada. A co do katolicyzmu czy chrześcijaństwa, na początku używali magii i to było nierozerwalne, lecz kościołowi nie było to na rękę i przeciw ich biznesowi więc wywalili magię z wiary.


Alithei napisał:

KatsuyukiMOD: Treść posta była wulgarna, usuwam. Ostrzeżenie +1

W związku z tym, że nie wiem jaka to była treść wulgarna - ostrzeżenie zostaje cofnięte, jak już komuś coś piszesz i dajesz ostrzeżenia to pisz pod spodem a admini zatwierdzą czy to ma iść do usunięcia czy ma zostać. W każdym wypadku jeśli chodzi o ''wulgaryzmy'' z tego co mi Oli powiedziała to ów post był na tyle obraźliwy że autor napisał, że Diana jest tępa - ja czasami używam tego określenia i nikt się jeszcze nie pogniewał.

Określenie ''tępa'' to jest cecha charakteru a nie obraza.

Offline

 

#18 2012-03-08 19:42:56

 Ras Grass

Jarający z chochlikami

4478309
Zarejestrowany: 2012-03-02
Posty: 45
Punktów :   
Znak zodiaku: Bliźnięta
Żywioł: Ziemia/Woda/Ogień/Powietrze
Rodzaj praktykowanej magii: Rożne :)

Re: Katolicyzm, dlaczego nie?

No niestety, ale większość księży to żądni hajsu skur... dobra, nie chce mi się kląć. Nie mówię, że w wszyscy, bo sam znałem pewnego księdza (ech, już nie żyje), który sumiennie służył Bogu i robił wiele dobrego. Według mnie Bóg istnieje, tylko ja po prostu trochę inaczej go wyznaję (Rastafari). Według kościoła magia to siła zesłana przez szatana. Jak dla mnie błąd. No bo w końcu jak Chrystus uzdrawiał? Spytałem się pewnego księdza, że skoro robił takie rzeczy, to była magia. Odpowiedział mi, że to nie magia, ale cud. Chyba niezbyt inteligentne. A jeśli ktoś praktykuje magię w dobrych celach (np. choćby daje komuś trochę pozytywnej energii), to też jest sługą szatana, wyląduje w piekle? Zresztą przecież (wg mnie, ktoś może mieć inne zdanie) Chrystus wybawił ludzi, zszedł do piekła, aby więcej już żadna dusza się do niego nie dostała. Więc gdzie trafiają tak zwani grzesznicy? Oczywiście do czyśćca.
               
No, tyle na razie na ten temat.


Bo dla ścisłości a wszyscy my jesteśmy ludzie prości,
Więc czemu patrzysz na mnie zły, pełen zazdrości szczerzysz swoje kły
A jesteś taki sam jak ja jestem taki sam jak Ty.
I dla ścisłości, a wszyscy my jesteśmy ludzie prości
Więc czemu patrzysz na mnie zły, pełen zazdrości szczerzysz swoje kły
A jesteś taki sam, jak ja jestem taki sam jak Ty.

Offline

 

#19 2012-03-08 22:59:04

 Jerwal

Wtajemniczony

11262345
Skąd: oklice Żywca
Zarejestrowany: 2012-02-26
Posty: 102
Punktów :   
Żywioł: ZIEMIA

Re: Katolicyzm, dlaczego nie?

A według mnie każda religia i wszystkie wierzenia zamieniają się z czasem w legendy i mitologie, większość oparta jest na podziale ciepłe-zimne, złe-dobre, światło-mrok miłość-nienawiść itd, problemem katolicyzmu jest fakt że w czasach kiedy był żarliwie krzewiony (w europie i nie tylko ) czyli okolice średniowiecza, to paradoksalnie, religia mówiąca o miłosierdziu była wmuszana mieczami toporami i ogniem stosów. A żeby farsa jeszcze urosła to w pismach ten dobry Bóg zabija ludzi wszczyna wojny i wysyła swoje anioły żeby dokonywały eksterminacji całych miast, podczas gdy zły diabeł, którego wolę nazywać biednym upokorzonym Lu, nawet do dupy nikomu nie nakopał, mało tego to jeszcze finansowy kształt " instytucji kościoła " zaprzecza dogmatowi nadrzędnemu czyli zmartwychwstaniu i życiu wiecznemu, po holere księżom 200 złotych za chrzest czy 400 za pogrzeb??? No i jest jeszcze kwestia sakramentów, chrzest - zanim dziecko jest świadome czegokolwiek i już " MAMY CIĘ " żeby nie nudzić przypomnę, że sakrament małżeństwa do 15-16 wieku (nie pamiętam dokładnie) nie istniał, były praktykowane lokalne tradycje ożenku, więc kolejna forma kontrolowania przyrostu naturalnego w zgromadzeniu wiernych i to już przed narodzeniem materiału do ochrzczenia. Przepraszam jeżeli uraziłem czyjeś uczucia, jeszcze rok temu sam miałem wątpliwości a 2 lata temu ochrzciłem dziecko, tyle że jest jeszcze presja społeczna i wiem jak ciężko jest spojrzeć na tą religie okiem zewnętrznym.


a ja myślę że jeżeli magia istnieje to lepiej się na niej znać niż nie znać

Offline

 

#20 2012-03-08 23:29:18

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Re: Katolicyzm, dlaczego nie?

No i masz rację.
Jednak ze chrztem (nie chcę Cię oceniać) uważam, że źle zrobiłeś chrzcząc dziecko - to powinna być decyzja świadoma dziecka a to co ludzie powiedzą? Eee tam! Niech się nie wtrącają.
Ja mam 7-miesięcznego synka, nie ochrzciłam go i mam w dupie co ludzie/moja matka mówią - na takie zaczepki reaguje niegrzecznie i ludzie się natychmiast zamykają. Nikt nie ma prawa wpierdalać się i mówić co mam co robić, nie będę robić nic co jest sprzeczne ze mną. Tak czy siak, z dumną noszę pentagram wraz z wilkiem1610, stanowczo mówię ''nie'' jak coś mi się podoba i na ogół na tym kończy, choć moja matka od czasu do czasu próbuje nam (mi i wilkowi1610) przemówić ''do rozsądku'' xD


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

 

#21 2012-03-08 23:49:39

 Jerwal

Wtajemniczony

11262345
Skąd: oklice Żywca
Zarejestrowany: 2012-02-26
Posty: 102
Punktów :   
Żywioł: ZIEMIA

Re: Katolicyzm, dlaczego nie?

Myślę trochę inaczej niż myślałem 2 lata temu i zgadzam się z tobą, w międzyczasie przeczytałem (nie pamiętam gdzie) artykuł o pieczętowaniu czakry korony przez kapłana podczas chrztu co powoduje zaburzenia w przepływie energii i blokuje w znacznym stopniu samorozwój i teraz to w ogóle... no ale po fakcie, jak podrośnie to i tak będę jej wmawiał że MUSI sama myśleć analizować i podejmować decyzje.


a ja myślę że jeżeli magia istnieje to lepiej się na niej znać niż nie znać

Offline

 

#22 2012-03-08 23:56:55

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Re: Katolicyzm, dlaczego nie?

Mam gdzieś ten artykuł na forum, mam też artykuł jak można ściągnąć tą pieczęć


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

 

#23 2012-03-09 09:40:07

 LordAnayami

Wierny użytkownik

670441
Zarejestrowany: 2011-10-18
Posty: 302
Punktów :   
Znak zodiaku: lew

Re: Katolicyzm, dlaczego nie?

To dlaczego nie pokazałaś tego drugiego artykułu jeszcze? Ja się starałem jak usunąć tamtą pieczęć, nie wiem czy mi się udało, a ty masz sposób aby to zrobić. Jeżeli możesz i masz możliwość, to mogłabyś mi sprawdzić czy mi się udało. Z góry thx.


http://myanimelist.net/profile/LordAnayami
Zmieniając swoje poglądy zmieniasz swoje otoczenie i wszechświat
http://signup.leagueoflegends.com/?ref=4c2f6d8a23e3d

Offline

 

#24 2012-03-09 11:55:17

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Re: Katolicyzm, dlaczego nie?

Nie udało Ci się, a artykuł chyba jest na forum. Jeśli nie to wrzucę. xD


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

 

#25 2012-03-09 22:07:06

 LordAnayami

Wierny użytkownik

670441
Zarejestrowany: 2011-10-18
Posty: 302
Punktów :   
Znak zodiaku: lew

Re: Katolicyzm, dlaczego nie?

Potrafisz za kogoś zdjąć pieczęć, albo tak przekazać jak to zrobić, aby mi się udało? Z góry dziękuję za pomoc.


http://myanimelist.net/profile/LordAnayami
Zmieniając swoje poglądy zmieniasz swoje otoczenie i wszechświat
http://signup.leagueoflegends.com/?ref=4c2f6d8a23e3d

Offline

 

#26 2012-03-09 23:45:03

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Re: Katolicyzm, dlaczego nie?

Trzeba być blisko tej osoby, nie da się na odległość - zresztą ja osobiście chrześcijańskiej pieczęci nigdy nie zdejmowałam, najlepiej zwrócić się z tym do szamana

W tym ściąganiu pieczęci musi być osoba która to poprowadzi, np. Mizuki - jego masz blisko
Ale polecam szamana ze względu na to, że wtedy masz pewność że się udało
Chyba że odczujesz zmianę itp.


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

 

#27 2012-03-10 10:40:24

 Jerwal

Wtajemniczony

11262345
Skąd: oklice Żywca
Zarejestrowany: 2012-02-26
Posty: 102
Punktów :   
Żywioł: ZIEMIA

Re: Katolicyzm, dlaczego nie?

(..ja myślę że dobra wiedźma też da radę, hehehehehehehe )


a ja myślę że jeżeli magia istnieje to lepiej się na niej znać niż nie znać

Offline

 

#28 2012-03-10 11:06:26

 LordAnayami

Wierny użytkownik

670441
Zarejestrowany: 2011-10-18
Posty: 302
Punktów :   
Znak zodiaku: lew

Re: Katolicyzm, dlaczego nie?

No to proszę, znajdź taką w okolicy Słupska/Koszalina.


Nie chcę spamować kolejnym postem więc napiszę tu ;P
Towarzyszu Lordzie - sam możesz zdjąć sobie taką Pieczęć, tylko musisz "wierzyć w siebie i w to co robisz! W 100%, każdą częścią swego ciała i swojej świadomości" - i nie ma opcji, żebyś sam sobie nie poradził.
A jeśli na tyle nie wierzysz w siebie, cóż... musisz szukać kogoś, kto w siebie wierzy i Ci to zdejmie - tylko najlepiej w osobnym temacie, w innym dziale - takim, który do tego służy.

*Niko


http://myanimelist.net/profile/LordAnayami
Zmieniając swoje poglądy zmieniasz swoje otoczenie i wszechświat
http://signup.leagueoflegends.com/?ref=4c2f6d8a23e3d

Offline

 

#29 2012-06-05 23:07:34

 gajusz

Użytkownik

41295567
Zarejestrowany: 2012-02-10
Posty: 72
Punktów :   
Znak zodiaku: Bliźnięta
Rodzaj praktykowanej magii: uczeń

Re: Katolicyzm, dlaczego nie?

Nie wiem ale może komuś pomoże.   http://www.zaginiona-biblioteka.pl/viewtopic.php?t=775


Magia jest potężnym sprzymierzeńcem lecz często nie docenianym i lekceważonym

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
hotelnadmorskileba.com.pl