Witchcraft

Przeniesione na www.witchcraft.com.pl


#1 2012-05-07 12:41:49

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Książę Alchemików

Książę Alchemików? Był Polakiem, miał na imię Michał to właśnie dzięki niemu mamy coś takiego jak chemię...

Normalnie studiował medycynę, po skończeniu jej stwierdził, że chce poznać tajemnicę kamienia filozoficznego tak więc uczył u najlepszych alchemików i bardzo szybko stał się znaną osobistością z licznymi sukcesami na koncie - stał się znany jako Książę Alchemików a wcześniej jako Sendivogius Polonus. Zdarzyło się, że uratował z zamku spod kontroli chciwego króla pewnego alchemika...
Ten dał mu w imię wdzięczności pewien proszek... który miał właściwość zamieniania w złoto i choć Michał błagał alchemika żeby zdradził mu składniki proszku on tego nie zrobił, a po paru dniach wycieńczony torturami którymi obdarował go ów król zmarł zostawiając Michałowi swoją żonę oraz księgi.

Michał ciężko pracował nad odkryciem składników proszku ale nic mu nie wychodziło, kiedy w do pewnego zamku doszła wieść o Księciu Alchemików który potrafi zamieniać ołów w złoto król bardzo chciał go poznać i przy okazji napełnić swój skarbiec. I tak oto przychodziło wielu fałszywych alchemików i każdy kończył na szubienicy dopóki nie pojawił się on - Michał, król miał dotychczas na zamku swojego ulubionego alchemika ale Michał stał się jego większym faworytem i tak oto zazdrosny alchemik porwał Michała zamknął go w lochu i ukradł cudowny proszek... Nie długo zajęła Michałowi ucieczka z lochu - pomógł mu jego przyjaciel a potem oskarżył alchemika o kradzież oraz porwanie, król surowo ukarał alchemika śmiercią lecz Michał swojego proszku... eh... nie odzyskał natomiast zyskał z rąk króla tytuł barona! Nasz nowy baron-alchemiko-bochater sprzedał ziemię dzięki czemu mógł podróżować i robić dalsze eksperymenty oraz doświadczenia, starał się odtworzyć chociaż w malutkim stopniu cudowny proszek ale bez skutku... Zdołowany wyjechał i spędził resztę swojego życia na próbie spełnienia swojego marzenia oraz na wielkiej tęsknocie za domem... Książę Alchemików zmarł w 1646 roku, tęsknota za domem nie dała jednak spokoju jego duszy i do dziś w Nowym Sączu na rynku o 12:00 można spotkać go tam obsypującego wybranych ludzi niematerialnymi złotymi monetami, wielu ludzi go widziało - chodzi w uniwersyteckiej todze, najczęściej się go widuje w Nowym Roku punktualnie o północy a tych których obsypał złotymi monetami uczynili się bardzo bogaci...


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

 

#2 2012-05-07 14:54:16

 Irbis

Bibliotekarz

22947848
Skąd: Kraina magi
Zarejestrowany: 2012-02-01
Posty: 296
Punktów :   11 
Znak zodiaku: Baran
Żywioł: Ziemia, Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Kilka

Re: Książę Alchemików

Jak przeczytałem pierwsze zdanie odrazu wiedziałem że chodzi o alchemika z Nowego Sącza. Natomiast ja czytałem że jest go bardzo trudno spotkać, a ci co go spotkają mają wielkie szczęście potem wżyciu. Cieszę się że o nim napisałaś będę musiał się wybrać do Nowego S. o północy w końcu to tylko parę km. Może mi się uda go spotkać, a jeśli jest duchem, a nie zjawą to i może uda mi się z nim porozmawiać.  Masz + ode mnie


Jeśli ci mój post pomógł to proszę o ===>(+)<===

Offline

 

#3 2012-05-07 15:55:42

 Klak Norris

Hodowca Cebuli

Skąd: Ka do eN
Zarejestrowany: 2011-12-27
Posty: 310
Znak zodiaku: Lew
Żywioł: Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Tak, lubię żelki

Re: Książę Alchemików

Ooooo toż to się pojawiło chyba przez naszą rozmowę na gg, co nie? Tak czy siak też daje plus, bo Polak patriota.


Mass murder makes me happy! Dead bodies make me happy! say what you will of me, I'll always have juggalo family!

Offline

 

#4 2012-05-07 17:24:33

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Re: Książę Alchemików

Tak Klakierku. Nasza gadanina odnośnie szkoły i nie lubianej chemii przypomniała mi tą legendę więc ją wstawiłam. Niebawem będzie o Latającym Holendrze albo chińska legenda o Białej Damie.... ^^'  I nie, nie zapomnę opisać ataku psychicznego.


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
krioterapia bydgoszcz http://www.informacjebydgoszcz.pl/