Witchcraft

Przeniesione na www.witchcraft.com.pl

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2011-11-22 19:08:08

Erarichi

Gość

Mniejszy rytuał pentagramu czyli podstawowy rytuał odpędzający

Rytuał ten jest podstawowym i pierwszym ćwiczeniem, praktyką magiczną z jaką spotyka się adept na swej ścieżce i która towarzyszy mu przez resztę życia. Rytuał ten poprzedza wszystkie praktyki duchowe i magiczne, ponieważ jego zadaniem jest "odpędzenie" złych duchów i myśli oraz zbudowanie muru ochronnego wokół maga. Jednakże praktyka ta może być również używana do mniej górnolotnych celów, np. aby pozbyć się sennych koszmarów, czy uspokoić się przed egzaminem czy ważną rozmową w pracy. A to dlatego, że rytuał ten w głównej mierze odbywa się w umyśle osoby, która go wykonuje i głównym jego celem jest uspokojenie i skoncentrowanie.

LBRP - Lesser Pentagram Banishing Ritual - czyli Mniejszy Rytuał Odpędzenia Pętagramu (lub tylko LBR) jest bardzo popularny w całym świecie okultystycznym. Wiele grup wypracowało swoje własne wersje tego rytuału (np. gnostyczna, telemistyczna, enochiańska) jednak wszystkie one w dużej mierze nawiązują do oryginału. Pisząc oryginał mam tu na myśli wersję przedstawioną i upowszechnioną przez Zakon Złotego Brzasku pod koniec XIX wieku. A w ogóle to rytuał ten ma swe korzenie w kabalistyce a potem pomiędzy Różokrzyżowcami, którzy go udoskonalili i upowszechnili.


"Rytuał ten jest przeprowadzany jako odpędzenie, wygnanie (banishment) aby oczyścić umysł i miejsce pracy od niechcianych Ziemskich wpływów. (...)

LPBR jest użyteczny dla zaczynania i kończenia dowolnych medytacji.

Nie ma żądnych ostrzeżeń, poza zwykłą sugestią, że takie rytuały powinny być wykonywane w bezpiecznym i prywatnym miejscu. Specjalne zaawansowane przygotowania w celu uniknięcia różnych zakłóceń są potrzebne. Przygotowania takie powinny zostać uwzględnione jako część rytuału.

Poleca się aby rytuał ten był przeprowadzany bez żadnych narzędzi pomocniczych, takich jak bronie związane z żywiołami (różdżka, kielich, sztylet czy dysk) do czasu, aż rytuał ten zostanie dopracowany do perfekcji"

Takie są rady Billa Heidricka co do stosowania i działania LPBR (z Bill Heidrick "Road to Sun" Appendix C)

Tak więc, jeżeli chcesz sam spróbować jak rytuał ten działa, to proszę:



Lesser Pentagram Banishing Ritual

(Mniejszy Rytuał Odpędzenia Pentagramu)



Podzielony jest on na trzy części, z czego druga podzielona jest na kolejne trzy podczęści.

I. Krzyż Kabalistyczny

Stań twarzą w kierunku Wschodu, ciało wyprostowane, stopy złączone, ręce wzdłuż ciała
Prawą ręką dotknij czoła i wypowiedz: "Ateh" (Przez Ciebie lub Ty Jesteś)
Następnie bez zginania nadgarstka opuść rękę wzdłuż środkowej linii ciała do piersi i powiedz: "Malkuth" (Królestwo)
Prawą reką dotknij lewego ramienia i powiedz: "Ve-Geburah" (i Moc)
Następnie tą samą ręką dotknij prawego ramienia i wypowiedz: "Ve-Gedulah" (i Chwała)
Następnie złóż ręce na wysokości serca i powiedz: "Le-Olam Amen" (Na Wieki Wieków, Amen)
Opuść ręce do pozycji jak w punkcie 1.
II. Rytuał Pentagramu ,

a) Stań twarzą w kierunku Wschodnim. Prawą ręką narysuj przed sobą Ziemski Pentagram Odpędzający. Wykonuje to się go zaczynając rysowanie pentagramu od wyciągnięcia prawej ręki na wysokość lewego uda, następnie przesuwa się rękę ponad głowę. Kolejno przesuwa się rękę na wysokość prawego uda, potem na poziom lewego ramienia, następnie prawego i z powrotem na poziom lewego uda. Wypowiedz (tj. wibruj): IHVH (Yod-He- Vau-He)



Obróć się w kierunku południowym. Narysuj w ten sam sposób pentagram i wypowiedz: ADNI (Adonai)
Obróć się w kierunku zachodnim. Narysuj pentagram i wypowiedz: AHIH (Eheieh)
Obróć się w kierunku północnym. Narysuj pentagram i wypowiedz: AGLA (Agla)
Obróć się i znów stań twarzą skierowaną w kierunku Wschodu.
b) Stań w rozkroku i rozłóż ręce i trzymaj je równolegle do ziemi, tak aby twoje ciało przypominało pentagram.
Wypowiedz: "Przede mną Rafael. Za mną Gabriel. Po mej prawej ręce Michał. Po mej lewej Uriel."
c) Stojąc ciągle w pozycji pentagramu powiedz: "Przede mną płonie pentagram, a za mną lśni sześcioramienna gwiazda". Na słowa "...płonie pentagram..." wyobraź sobie koło z białych lub fioletowych płomieni łączące narysowane wcześniej pentagramy wokół ciebie na wysokości serca.


III. Krzyż Kabalistyczny

Na zakończenie rytuału powtórz punkty od I-1 do I-7.


Całość zaczerpnięta ze strony :
http://www.czarymary.pl/LBR.html

 

#2 2011-11-22 19:29:21

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Re: Mniejszy rytuał pentagramu czyli podstawowy rytuał odpędzający

Heh to jest dość mocne, parę razy użyłam.


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

 

#3 2011-11-22 19:54:50

Erarichi

Gość

Re: Mniejszy rytuał pentagramu czyli podstawowy rytuał odpędzający

Parę razy? Myślę, że ten rytuał jest czymś co powinien poznać na początku człowiek zainteresowany okultyzmem, by dokładnie się oczyszczać oraz odpędzać niepożądane byty. A Ty raczej nie jesteś początkująca.
Oczywiście, wiem, że najlepiej stworzyć własny rytuał odpędzający i trzeba być kreatywnym w myśleniu, lecz najpierw najlepiej trzymać się sztywnych schematów i postępować zgodnie z instrukcjami (z nimi należy do końca postępować xD).

Ostatnio edytowany przez Erarichi (2011-11-22 20:00:11)

 

#4 2011-11-22 20:17:00

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Re: Mniejszy rytuał pentagramu czyli podstawowy rytuał odpędzający

Są różne ryty odpędzające, nie tylko ten jeden, ogółem rzadko odpędzałam coś rytem. Wizualizuję białe światło wokół mnie
Ja swoje rytuały piszę sama, więc rzadko kiedy korzystam ze schematów takich jak właśnie ten - chyba że nie mam czasu a nie jestem pewna czy wizualizacja światła się udała.


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

 

#5 2011-11-22 20:55:29

Erarichi

Gość

Re: Mniejszy rytuał pentagramu czyli podstawowy rytuał odpędzający

Owszem są różne, ale ten podałem dla początkujących, ponieważ jest doskonale skonstruowany.

 

#6 2011-11-22 21:16:48

 Rocker

Wtajemniczony

Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2011-10-22
Posty: 47
Punktów :   
Znak zodiaku: Ryby
Żywioł: Eter
Rodzaj praktykowanej magii: Rozwój Duchowy

Re: Mniejszy rytuał pentagramu czyli podstawowy rytuał odpędzający

Apropo wizualizacji bialego swiatła...
Jeśli nie ma się wystarczająco dużych wibracji to wizualizowanie białego światła nic nie daje. Bo te światło do nas nie przyjdzie jak nie mamy do niego dostępu. . Zostaje wtedy efekt placebo.


"Teraz czuje że nie jestem ciałem, czuje się bardziej umysłem, ale tez nim nie jestem.
Więc kim lub czym jestem?!
Emocją? Ekstazą, Miłością? NiE! Nie jestem nią.
Jestem świadomością która to wszystko odczytuje..." Mistrzowie Życia.

Offline

 

#7 2011-11-22 21:40:51

 mizuki

Super Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-18
Posty: 122
Punktów :   
Znak zodiaku: Bliźnięta
Żywioł: Powietrze
Rodzaj praktykowanej magii: Rószofa :3

Re: Mniejszy rytuał pentagramu czyli podstawowy rytuał odpędzający

Właściwie, użyłem go raz i to tylko dlatego że siedziałem już ze 2-3 h na w pełni włączonej tarczy ochraniając 5 osób razem ze mną...


Siła nie zależy od siły mięśni, lecz od siły umysłu...

Offline

 

#8 2011-11-23 11:05:13

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Re: Mniejszy rytuał pentagramu czyli podstawowy rytuał odpędzający

Erarichi podałeś nie tylko doskonale skonstruowany ryt ale też silny i skuteczny Właśnie wiem Rocker dlatego czasem też się wspomagam rytuałami, jednak najbardziej lubię swoje własne


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

 

#9 2012-06-12 23:38:52

 Custodis

Wtajemniczony

1767709
Skąd: Dolny śląsk.
Zarejestrowany: 2012-02-02
Posty: 248
Punktów :   
Znak zodiaku: Lew
Żywioł: Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: W sumie nie mam ograniczeń :)

Re: Mniejszy rytuał pentagramu czyli podstawowy rytuał odpędzający

Tak to wszystko czytam i nad czymś się zastanawiam...

A jeśli ktoś nie zbyt przepada za rytuałami dotyczącymi Pana JHWH? Fakt super ryt,sam stosowałem kilka razy, ale mi niezbyt leży. Co wtedy? Owszem tak jak powiedziała Olimpia, każdy powinien opracować swój własny. Lecz co byście mi radzili innego do praktyki, gdybym był początkującym, nie żyjącym w zgodzie z Chrześcijańskim bytem (może bardziej kabalistycznym, i w ogóle abstrahuję od katolicyzmu )


"Wiara buduje, kłamstwo niszczy, a słowa utrzymują przy życiu."
Custo

Offline

 

#10 2012-06-27 15:39:38

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Re: Mniejszy rytuał pentagramu czyli podstawowy rytuał odpędzający

Radziłabym Ci napisać własny ryt, jakbyś nie umiał to albo bym Cię nauczyła albo bym Ci napisała.
Powiedziałabym Ci też, że Bogowie i Bóstwa mają wiele imion i im jest obojętne którym z nich ich nazywamy i tak oto JHWH możemy nazywać np. Zeusem. Adonai oraz Elohim to też są imiona chrześcijańskie ale te imiona mają przypisane do siebie odpowiednie im żywioły, kierunki świata oraz planety a po np. planetach możemy dojść jakiego Boga z konkretnego panteonu możemy wzywać zamiast tego katolickiego, po żywiołach też.


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

 

#11 2012-06-27 19:08:21

 Evander

Wikkid Wizzy

Zarejestrowany: 2012-06-27
Posty: 208
Punktów :   14 

Re: Mniejszy rytuał pentagramu czyli podstawowy rytuał odpędzający

Chciałbym zaznaczyć, że odprawiany przed pójściem spać rytuał powoduje wystąpienie bardzo wyrazistych snów, które potem pamiętamy z dużą ilością szczegółów.

Polecam odprawianie go przed snem wszystkim, którzy zajmują się LD i indukcją snów.


Everything that has a (born) beginning has an end (in death).

"Zaprawdę, Moc jest krewną konieczności,
  i przychodzi, gdy człowiek jej pragnie" - Pitagoras

Offline

 

#12 2012-07-28 11:50:45

 Irbis

Bibliotekarz

22947848
Skąd: Kraina magi
Zarejestrowany: 2012-02-01
Posty: 296
Punktów :   11 
Znak zodiaku: Baran
Żywioł: Ziemia, Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Kilka

Re: Mniejszy rytuał pentagramu czyli podstawowy rytuał odpędzający

Gdy odprawiłem ten rytuał to czułem się jak po silnej arabskiej kawie, w ogóle nie chce się spać normalnie jak silna dawka kofeiny. Siedziałem aż do świtu przez dwa dni bo mi się spać nie chciało tylko od 5 do 9 spałem.


Jeśli ci mój post pomógł to proszę o ===>(+)<===

Offline

 

#13 2012-08-20 16:42:18

 Bali

Wtajemniczony

Zarejestrowany: 2012-05-13
Posty: 29
Punktów :   

Re: Mniejszy rytuał pentagramu czyli podstawowy rytuał odpędzający

Mam w książce inaczej napisany ten sam rytuał, tzn. słowa są nieco inne, no i pod koniec nie ma tego wszystkiego: "c) Stojąc ciągle w pozycji pentagramu powiedz: "Przede mną płonie pentagram, a za mną lśni sześcioramienna gwiazda". Na słowa "...płonie pentagram..." wyobraź sobie koło z białych lub fioletowych płomieni łączące narysowane wcześniej pentagramy wokół ciebie na wysokości serca."

Ale wypróbuje oba sposobu i napiszę czym się różnią


Książkowy rytuał jest słaby a autor nie wie ile to kąt prosty... i nie sprawdzałem bo jeden rytuał o takim samym działaniu wystarczy

Ostatnio edytowany przez Bali (2012-08-21 13:56:46)


"Bear the sign of deggial"

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
terapia manualna bydgoszcz