Witchcraft

Przeniesione na www.witchcraft.com.pl


#1 2012-04-28 19:30:34

 Irbis

Bibliotekarz

22947848
Skąd: Kraina magi
Zarejestrowany: 2012-02-01
Posty: 296
Punktów :   11 
Znak zodiaku: Baran
Żywioł: Ziemia, Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Kilka

Płanetnicy

Płanetnicy zwani też Chmurnikami lub Obłocznikami są ludźmi wciągniętymi na niebo przez chmury podczas burzy. Tam trudnią się przenoszeniem chmur z miejsca na miejsce, gromadzeniem wody na deszcz oraz jego puszczaniem w wyznaczonym miejscu.
Są to ludzie młodzi ale rośli i silni ponad swój wiek. Oznaką, że przeznaczeniem chłopca jest zostać chmurnikiem są maleńkie, skrzydełka, które wyrastają pod pachami na rok lub dwa przed wciągnięciem na niebo.
Kiedy chmury wiszą nisko nad ziemią, można usłyszeć nawoływania płanetników a także dostrzec ich ogromne kapelusze lub liny którymi przeciągają po niebie chmury. Zdarza się też, że podczas burzy płanetnik spadnie na ziemię i przez jakiś czas żyje wśród zwykłych ludzi.
Istnieje też inny, choć mniej powszechny rodzaj płanetników, którzy stale mieszkają na ziemi a jedynie na czas burzy są wciągani na niebo zaś po wszystkim są odnoszeni przez chmurę na miejsce skąd zostali zabrani.Płanetnikami zostawały dusze zmarłych nagłą śmiercią i samobójców (głównie wisielców i topielców).


Jeśli ci mój post pomógł to proszę o ===>(+)<===

Offline

 

#2 2012-04-29 09:42:17

 Custodis

Wtajemniczony

1767709
Skąd: Dolny śląsk.
Zarejestrowany: 2012-02-02
Posty: 248
Punktów :   
Znak zodiaku: Lew
Żywioł: Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: W sumie nie mam ograniczeń :)

Re: Płanetnicy

Szczerze, tak przeczytałem wszystkie notki dotyczące stworzonek Słowiańskich, Stworzów, Zduszów i innych i powiem jedno:
Dobrze, ale mało xD Proponuję twórczość rozwijać i temat opisać w sposób jaki zrobił to nasz Admin Nikodem (wcale nie faworyzuję, ale po prostu zrobił to mega dobrze) w tym temacie: http://www.witchcraft.pun.pl/viewtopic.php?id=1146


"Wiara buduje, kłamstwo niszczy, a słowa utrzymują przy życiu."
Custo

Offline

 

#3 2012-04-29 14:30:17

 Irbis

Bibliotekarz

22947848
Skąd: Kraina magi
Zarejestrowany: 2012-02-01
Posty: 296
Punktów :   11 
Znak zodiaku: Baran
Żywioł: Ziemia, Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Kilka

Re: Płanetnicy

No tak fajnie mu to wyszło postaram się wszystkie opisy zmienić w taką formę, jak opisał to Nikodem


Jeśli ci mój post pomógł to proszę o ===>(+)<===

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://kalkulatorwaluty.pl/