Witchcraft

Przeniesione na www.witchcraft.com.pl


#1 2012-04-28 20:34:30

 Nikodem

VIP

1952194
Skąd: Wałbrzych
Zarejestrowany: 2012-02-03
Posty: 136
Punktów :   16 
Znak zodiaku: Lew
Żywioł: Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Słowiańska

Bies

Bies – wg wierzeń słowiańskich Istota o złowieszczym charakterze. Typowy Zły Duch.
W rankingu najniebezpieczniejszych stworzeń zamieszkujących tereny środkowej i wschodniej Europy zajmować miał miejsce u samego szczytu.

Sposób działania:

Opętanie

Wygląd zewnętrzny:
Przypomina kosmate, kudłate zwierzę – różnych rozmiarów – zazwyczaj „przypłaszczone” (trzymające się nisko) do ziemi. Ciężko określić jego konkretny kształt, gdyż bujne owłosienie skrywa jego szczegóły anatomiczne. Łapy zakończone sporymi pazurami. Ma nieproporcjonalnie wielką paszczę najeżoną rzędami kłów i błyszczące jasno ślepia.

Miejsce spotkań:
Zjawia się wyłącznie w ciemnościach. Często w miejscach odludnych; podczas nadchodzącego zmierzchu; podczas zamieci; czy we mgle.

Przebieg ataku:

Atakuje głównie samotnych wędrowców. Najlepiej takich, którzy łatwo ulegają lękom.
W początkowej fazie ofiara powinna odczuwać napady bólu fizycznego połączone z przenikającym na wskroś zwątpieniem, beznadziejnością i wszechogarniającym strachem.

Bies susem wnika (wbija pazury i "wchodzi do środka") w ofiarę, która powinna doświadczyć czegoś na wzór napadu epilepsji.
Napad ów kończy się dla ofiary utratą przytomności.
Po „dojściu do siebie” ofiara odczuwa niepokój, zagrożenie – te poczucie towarzyszy jej:
a) do śmierci
b) do momentu wypędzenia Biesa


Bies, podczas pobytu w ciele ofiary doprowadza stopniowo do „bieszenia się” takiego człowieka (stąd określenie „zbiesił się”).
„bieszenie” objawia się przez:
- nieuzasadnione napady złości
- paniczny lęk przed otoczeniem (często powracające stany lękowe)
- nie panuje nad swoi szałem; dopuszcza się zbrodni, o nie dających się racjonalnie wytłumaczyć motywach

Sposób walki:
W przekazach ludowych nie podaje się skutecznej metody walki z Biesem.
Ew. można spotkać się z wersją o Srebrnym Nożu i jakimś egzorcyzmie, którego treści nie znalazłem.

Powyżej zawarte treści stanowią część kanonu myśli ludowej, wywodzącej się ze słowiańskich korzeni. (spisane na podstawie różnych przekazów)



Osobiste odczucia i spostrzeżenia:

1. Wygląd pokrywa się z powyższym opisem
2. Charakter - na pewno niecierpliwy, kapryśny, złośliwie ironiczny, próżny - lecz niekoniecznie morderczy, jak widzieli to nasi przodkowie.
3. Nie miałem okazji sprawdzić przebiegu ataku czy sposobów zwalczania, gdyż nie był agresywny. Za to ładnie pozował.

http://img849.imageshack.us/img849/47/p1050368y.jpg

Offline

 

#2 2012-04-29 09:44:39

 Custodis

Wtajemniczony

1767709
Skąd: Dolny śląsk.
Zarejestrowany: 2012-02-02
Posty: 248
Punktów :   
Znak zodiaku: Lew
Żywioł: Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: W sumie nie mam ograniczeń :)

Re: Bies

Patrzeć i się uczyć!
Mnie samego irytuje fakt, że nie potrafię tworzyć takich fajnych i zgrabnych postów, ale nie pcham się do tworzenia tematów. Zatem osoby, które chcą napisać nowy temat, niech się do tego przyłożą i zrobią to w powyższy sposób.

Świetne! xD Ty te Twoje rysunki xD


"Wiara buduje, kłamstwo niszczy, a słowa utrzymują przy życiu."
Custo

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hoteles Alemania