Witchcraft

Przeniesione na www.witchcraft.com.pl


#1 2012-04-06 11:47:57

 Ard

Użytkownik

28419942
Zarejestrowany: 2011-10-25
Posty: 82
Punktów :   

Czy warto wymyślać nowe Techniki?

Heh... a ja wam coś powiem.

Nie wymyślajcie nowych technik tylko ćwiczcie to co umiecie, bo podejrzewam że większość początkujących teraz robi tak że np. Ćwiczą psi balla, wyjdzie im energetyczne pierdnięcie i już biorą się za kolejną zamiast dopracować to co już umieją.

Offline

 

#2 2012-04-06 21:03:07

 zozo

VIP

6085950
Zarejestrowany: 2011-11-21
Posty: 71
Punktów :   
Znak zodiaku: Strzelec

Re: Czy warto wymyślać nowe Techniki?

Prawda lecz gdyby nikt nie wymyślał nowych technik to było by nudno.
A poza tym Olimpia wyjaśniła jak się stało, że stworzyłem tę technikę.
Może nie umiem wszystkich technik perfekcyjnie lecz gdyby wszyscy byli w nich ekspertami to by nikt nie był.


Przepraszam moderatorów o treść tego posta lecz to było wyjaśnienie dla tych co się czepiają tych co zaczynają bo zapomnieli jakie były ich początki.

Offline

 

#3 2012-04-07 00:23:52

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Re: Czy warto wymyślać nowe Techniki?

Ci co mieli nauczycieli i się uczyli z książek już tak mają.
My samoucy, którzy experymentujemy co sami do tego dochodzimy mamy inaczej i często jesteśmy niezrozumiani bo np. odkryliśmy coś co sprzecznego z informacjami z książek czy ich nauczycieli lub doświadczeń. Zajdziesz bardzo daleko zozo, ja to wiedziałam od początku szkoda tylko, że tak wolno się rozwijasz - poświeć na to wszystko więcej czasu. Ard jakby nie było nowych technik to każdy był by kopią drugiego i to już by nie był nowy obraz lecz ten sam tylko, że malowany innymi dłońmi.
Magia sztuka.


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

 

#4 2012-04-08 23:05:58

 gajusz

Użytkownik

41295567
Zarejestrowany: 2012-02-10
Posty: 72
Punktów :   
Znak zodiaku: Bliźnięta
Rodzaj praktykowanej magii: uczeń

Re: Czy warto wymyślać nowe Techniki?

Ja jestem początkujący i wiem jak to jest trudno gdy coś się nie uda, nieraz mam ochotę rzucić to wszystko, ale za moment zaczynam od nowa i wychodzi. Stare techniki są dobre i trzeba je znać, lecz i nowe wprowadzają trochę światła. "Dobre Nowe" jest tak dobre  jak to "Dobre Stare".

Ostatnio edytowany przez gajusz (2012-04-08 23:08:21)


Magia jest potężnym sprzymierzeńcem lecz często nie docenianym i lekceważonym

Offline

 

#5 2012-04-10 21:41:02

 Ard

Użytkownik

28419942
Zarejestrowany: 2011-10-25
Posty: 82
Punktów :   

Re: Czy warto wymyślać nowe Techniki?

O jeju... widzę że ktoś się tutaj bawił moją wypowiedzią... Olimpio,  ja jestem samoukiem nikt mnie niczego nie uczył. No dobrze wymyślanie jest dobre ale wy wymyślacie jedno i to samo w kółko.
Wiadomo możecie coś od czasu do czasu wymyślić ale piszcie o tym na forum dopiero jeżeli uznacie że to jest naprawdę dobra technika. Dobijają mnie techniki typu: " magiczna tarcza/zbroja/miecz" Wiecie ja sobie tam po wyjściu energetycznym latam na odkurzaczu, ale nie opisuje jak to zrobić. ( Konidziu wie o czym mówię pisząc " latam na odkurzaczu" ".

Ostatnio edytowany przez Ard (2012-04-10 21:51:43)

Offline

 

#6 2012-04-11 08:49:32

 Custodis

Wtajemniczony

1767709
Skąd: Dolny śląsk.
Zarejestrowany: 2012-02-02
Posty: 248
Punktów :   
Znak zodiaku: Lew
Żywioł: Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: W sumie nie mam ograniczeń :)

Re: Czy warto wymyślać nowe Techniki?

Popieram Arda i to całkiem mocno. Większość opisywanych tutaj technik to tylko parę zdań na temat skupienia energii w jakimś kształcie i ogólne rzecz biorąc placebo jako sutek uboczny owej techniki... Dlatego szczerze nie rozumiem dlaczego ktokolwiek te kilka dziecinnie prostych ćwiczeń nazywa "techniką". Owszem są wyjątki w postaci dobrze opisanych praktyk magicznych, ale jest ich zdecydowanie za mało. 
Dodatkowo coraz częściej widuję zerżnięte na żywca różnego rodzaju triki z gier RPG. Jeśli już jakaś osoba chce umieścić coś podobnego to powinna to przetestować magicznie, ładnie opisać i wykazać zastosowanie w codziennej magii xD

Tyle ode mnie.


"Wiara buduje, kłamstwo niszczy, a słowa utrzymują przy życiu."
Custo

Offline

 

#7 2012-04-11 10:25:31

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Re: Czy warto wymyślać nowe Techniki?

Kasujcie te z RPG.


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.witchcraft.pun.pl