Witchcraft

Przeniesione na www.witchcraft.com.pl

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2011-10-03 12:11:27

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Złodzieje duszy i ciała

Lustra mają moc, to pewne. Potrafią wyłapywać energię, wzmacniać ją i odbijać. Potrafią ją "klonować", rozszczepiać, a nawet przekształcać. Każdy fizyk się z tym zgodzi. I każdy mag czy czarownica.
Znając własności luster można byłoby pokusić się o stwierdzenie, że działają jakoś na naszą duszę, na nasz wizerunek. Ale żeby od razu kraść? Raczej - wzmacniać, duplikować, odbijać... Nie na darmo istnieje tyle rytuałów magicznych, wykorzystujących własności lustrzanej tafli do zmiany np. naszego charakteru, zachowania innych ludzi. Chodzi przede wszystkim o "nagranie" odpowiednich wzorców i sprawienie, by lustro "odgrywało" owe stworzone wzorce, zmieniając tym samym istniejące, niekorzystne.
No cóż, w gruncie rzeczy można powiedzieć, że kradnie duszę... Tak samo jak "zatrzymuje fragmenty naszego życia". Tyle że o wiele, wiele słabiej niż np. fotografie. To nie ma nic wspólnego z magią, bardziej z fizyką: gdy w lustrze odbija się oświetlony obraz przedmiotu, jego wzór zostaje zapisany w atomach lustra. Ale ten wzór trwa chwilę - dopóki inny wzór nie zostanie na nim zapisany. To tak jak z obrazem na siatkówce oka - można odczytać ostatnią scenę, którą promień światła zapisał na siatkówce, ale nie poprzednie, "skasowane" ostatnim zapisem.
Nie dajmy się zwariować - nie będziemy żyć krócej, gdy przejdziemy przed lustrem. Nie utracimy też naszej duszy. Lustro nie jest narzędziem zła, więcej - nie jest jakąś złą istotą. Jest zwykłym przedmiotem, którego pewne fizyczne właściwości można wykorzystać zarówno w nauce (np. do odbijania światła lasera), jak i w magii - w rytuałach miłosnych czy ochronnych.


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

 

#2 2011-10-19 22:37:40

wilk1610

Wtajemniczony

Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 240
Punktów :   

Re: Złodzieje duszy i ciała

Zgadzam się, z tym co napisałaś tylko pominełaś jeden drobny szczegół owszem lustra nie są złe, ale to co możesz w nich zobaczyć może być tym na co nie jesteś gotowa i z drugiej strony wszelkie lustra są wrotami do innego wymiaru przez które potrafią się przedostawać demony jak i inne istoty tamtych światów. Słyszałem że do tej pory istnieje jedno z najstarszych magicznych luster na świecie, nie wiem czy dobrze pamiętam ale znajduje się w Czechach albo w Austrii zamknięte na strychu jednego z kościołów, jak na złość jakiś dociekliwy ksiądz za długo się wpatrywał w nie i ukazał mu się demon więc lekkomyślnie skropił lustro wodą święconą, tafla lustra pękła ale sam fakt że takie lustro przetrwało do naszych czasów jest niemalże cudem.

Offline

 

#3 2012-09-08 02:23:25

 Oświecony

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-05-31
Posty: 35
Punktów :   
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Ziema/Powietrze
Rodzaj praktykowanej magii: Ta, która się przyda
WWW

Re: Złodzieje duszy i ciała

Od zawsze nienawidziłem lustera. Mam jedno w pokoju (1m szerokości na 3m wysokości) i parę/paręnaście razy byty widziałem różne przez co jeszcze kilka lat temu byłem w szoku. Teraz już nie, bo sobie przypomniałem, że nie ma czego się bać łącznie z 2 wcieleniami wstecz (tj. kim byłem, co głównie robiłem..) 

Offline

 

#4 2012-09-08 10:18:01

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Re: Złodzieje duszy i ciała

Ja mam uraz psychiczny z dzieciństwa do luster. Dla mnie są tak wredne, że to porażka jak nie proszę to mi pokazują obrazy najczęściej fuuuuj. -_-' Ale kurwa wystarczy, że mnie obudzi manifestacja siły byta o trzeciej nad ranem czyli zacznie mi się trzęść stolik jak przy trzęsieniu ziemi a lustra stają milczące jak nigdy, mimo że mam je na przeciwko łóżka. xD


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

 

#5 2012-09-09 07:57:00

 Laominos

Użytkownik

24092715
Skąd: Hen daleko na północy.
Zarejestrowany: 2012-08-21
Posty: 86
Punktów :   
Znak zodiaku: Panna
Żywioł: Ziemia

Re: Złodzieje duszy i ciała

Ja też mam uraz do luster, nie mogę się w  nie patrzeć 5-10 sekund bo od razu mam jakiś atak paniki, szczególnie nocą .


Embodiment of Spirit


"Jeśli przechodzisz przez piekło, nie zatrzymuj się!" – Winston Churchill

Offline

 

#6 2013-01-05 10:48:43

Domowoj

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-01-05
Posty: 8
Punktów :   
Znak zodiaku: strzelec
Żywioł: ogień
Rodzaj praktykowanej magii: magia ognia ale mi nie idzie

Re: Złodzieje duszy i ciała

ludzie o czym wy opowiadacie nie ma czegoś takiego jak magia

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Kłodzko http://www.informacjebydgoszcz.pl/