Witchcraft

Przeniesione na www.witchcraft.com.pl


#1 2012-08-26 10:45:49

 Irbis

Bibliotekarz

22947848
Skąd: Kraina magi
Zarejestrowany: 2012-02-01
Posty: 296
Punktów :   11 
Znak zodiaku: Baran
Żywioł: Ziemia, Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Kilka

Oddychanie Holotropowe

Do napisania tego tematu skłoniła mnie wzmianka o Oddychaniu Holotropowym w temacie napisanym przez wilka (podaje link) http://witchcraft.pun.pl/viewtopic.php?id=1513.
Ta technika ma prawdopodobnie za zadanie pomóc w pracy z czakrami.

1. Kucasz w pozycji embrionalnej (głowa między kolana, a dłonie założone na ręce).

2. Ze wszystkich sił robisz jak najszybsze i jak najgłębsze wdechy i wydechy

3. Musi być z tobą przynajmniej jedna silna osoba (która Ciebie utrzyma)

4. Osoba która Tobie asystuje odlicza 20 sekund i po odliczeniu kaze ci wstać

5. Po wstaniu z całej mozliwej siły dmuchasz w kciuk .

(Wazne:nie dmuchamy tak , ze mamy powietrze w ustach... tu chodzi o wywołanie jak najwiekszego ciśnienia w płucach)

6. NAJWAZNIEJSZE!!!!!: OSOBA KTÓRA PILNUJE CIE ABYŚ NIE RUNAŁ NA ZIEMIE NIE MOZE ASYSTOWAC CIE Z TYŁU!!!!!!!!!
KIEDY TY DMUCHASZ W PALEC ONA MUSI OBJĄĆ CIE W PASIE I UWAZNIE PILNOWAC ... ,

7. Kiedy tracisz przytomność osoba trzymająca cie w pasie mocno cie łapie i powoli kładzie na ziemie.

8. po około 3 sekundach stara się przywrócić cię do świadomości.

9.Wazne nr. 2 ---dla asystentów!!!!--- budzenie moze trwać nawet i 15 sekund więc jezeli osoba straciwszy przytomność nie obudzi sie odrazu nie popadajcie w panikę, tylko mówcie do niego po imieniu i klepcie po twarzy...^_^

10. Kiedy sie obudzisz, jesteś troche zdezorientowany, wiec mozesz przez kilka sekund nie wiedziec co się stało ;-] to jest najfajniejsze uczucie kiedy nagle sobie przypominasz co robiłeś ;-P

Znalazłem również film na youtube z wykonywania owej techniki.
http://www.youtube.com/watch?v=nK0FR4O1peg

A teraz czym jest owe "Oddychanie Holotropowe"

Oddech holotropowy (hiperwentylacja, szok tlenowy) występuje w przypadku gdy oddech jest znacznie szybszy niz potrzebujemy. Może zostać wywołany poprzez:

1. działanie wzmożonych bodźców nerwowych (np. działanie zimna, stres psychologiczny, nerwica)
2.działanie toksyn lub alergenów na układ oddechowy (astma atopowa, zatrucia wziewne)
3.zmiany zwyrodnieniowe ośrodkowego układu nerwowego
4.hipoksję

Można również samemu wymusić taki oddech leżąc na łóżku oddychając głeboko i w przyspieszonym tempie minimum 5 minut. Efetkem szoku tlenowego jest nadmiar energi, drgawki a nawet omdlenia. Jest on uważany sa bardzo zdrową czynność, znaczne poprawia samopoczucie, zwiększa ciśnienie krwi, pobudza a przedewszystkim maksymalnie dotlenia cały organizm.

W fizjologii rozróżnia się oddychanie zewnętrzne (wymiana gazowa) i oddychanie wewnętrzne (spalanie komórkowe). Jeśli wymusimy przyspieszony oddech dostarczymy do organizmu wiecej tlenu przez co w mitochondriach zwiekszymy spalanie takich substancji odzywczych jak: węglowodany tłuszcze i białka. W ten sposób powstaje także nadmiar nośnika energii jakim jest ATP(adenozynotrójfosforan). Organizm nie magazynuje ATP więc jesto on wysyłane do wszystkich mieśni, jako że jestesmy w spoczynku mięśnie nie potrzebują tej energi która jednak musi zostać jakos wyzwolona więc rozpoczynają się dragawki itd.


Jeśli ci mój post pomógł to proszę o ===>(+)<===

Offline

 

#2 2012-08-26 11:02:09

 BlueAngel333

Użytkownik

43853812
Skąd: Wszechświat
Zarejestrowany: 2012-02-28
Posty: 176
Punktów :   
Znak zodiaku: PANNA
Żywioł: All In One
Rodzaj praktykowanej magii: All

Re: Oddychanie Holotropowe

Irbis dzięki za wstawienie tego , teraz wiem co się ze mną działo jakiś czas temu ale ja nie wywoływałam oddechu holotropowy. Widocznie moje ciało bądź ,,coś inszego,, uznawało, że jest mi to potrzebne .


"cierpienie wymaga więcej odwagi niż śmierć"

Offline

 

#3 2012-08-26 22:06:02

 Irbis

Bibliotekarz

22947848
Skąd: Kraina magi
Zarejestrowany: 2012-02-01
Posty: 296
Punktów :   11 
Znak zodiaku: Baran
Żywioł: Ziemia, Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Kilka

Re: Oddychanie Holotropowe

Wydaje mi się że to dość dobra technika do OOBE (dość szybka), tylko że krótko to trwa, ale jeszcze potem opiszę podobną technikę.

BlueAngel333- czasem jak się uprawia sport, jeździ dużo na rowerze czy biega to się dość dużo dotlenia organizm i od tego już tylko mały krok do oddychania holotropowego bo wystarczy zrobić silniejsze ciśnienie w płucach. No ale nie będę tutaj pisał za dużo bo za mało napisałaś bym mógł coś przypuszczać.


Jeśli ci mój post pomógł to proszę o ===>(+)<===

Offline

 

#4 2012-08-26 23:01:43

 LordAnayami

Wierny użytkownik

670441
Zarejestrowany: 2011-10-18
Posty: 302
Punktów :   
Znak zodiaku: lew

Re: Oddychanie Holotropowe

A czy to jest bezpieczna technika, bo gadałem z kolega i powiedział, że jego kumpel prawie nie stracił mózgu, ponieważ to niby jest szkodliwe, bo niszczy tkanki nerwowe


http://myanimelist.net/profile/LordAnayami
Zmieniając swoje poglądy zmieniasz swoje otoczenie i wszechświat
http://signup.leagueoflegends.com/?ref=4c2f6d8a23e3d

Offline

 

#5 2012-08-27 00:50:33

 Irbis

Bibliotekarz

22947848
Skąd: Kraina magi
Zarejestrowany: 2012-02-01
Posty: 296
Punktów :   11 
Znak zodiaku: Baran
Żywioł: Ziemia, Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Kilka

Re: Oddychanie Holotropowe

Też tak słyszałem ale bezpieczniejsze jest przetlenienie niż nie dotelenienie. Technika nie jest wskazana dla starszych osób gdyż często chorują na zwężenie naczyń krwionośnych, a ta technika pobudza krążenie. I nie polecam tego specjalnie, fakt nie jest to jedna z bezpieczniejszych technik.


Jeśli ci mój post pomógł to proszę o ===>(+)<===

Offline

 

#6 2016-01-22 12:10:33

 angelikasmotyk

Nowy użytkownik

Call me!
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2016-01-19
Posty: 9
Punktów :   
Znak zodiaku: byk

Re: Oddychanie Holotropowe

Irbis napisał:

Wydaje mi się że to dość dobra technika do OOBE (dość szybka), tylko że krótko to trwa, ale jeszcze potem opiszę podobną technikę.

BlueAngel333- czasem jak się uprawia sport, jeździ dużo na rowerze czy biega to się dość dużo dotlenia organizm i od tego już tylko mały krok do oddychania holotropowego bo wystarczy zrobić silniejsze ciśnienie w płucach. No ale nie będę tutaj pisał za dużo bo za mało napisałaś bym mógł coś przypuszczać.

Dokładnie tak. Ta technika jest dobra i sprawdza się przy OOBE - jednak nie jest to efekt długotrwały, tak jak mówisz, efekt jest krótki więc warto wypracować sobie jeszcze coś, "dodatkowego".


dobra strona - widzenie, odczytywanie i oczyszczanie aury -- >>kolory aury <<

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
biznesgadzet.pl