Witchcraft

Przeniesione na www.witchcraft.com.pl


#1 2012-01-07 20:48:37

 Nelight

Wtajemniczony

28606763
Zarejestrowany: 2012-01-03
Posty: 117
Punktów :   
Znak zodiaku: Baran
Żywioł: Woda
Rodzaj praktykowanej magii: Kamieni, Lecząca i Ochronna

Jaki kolor?

Wkrótce będę miał malowany pokój i muszę wybrać kolor ścian.
A więc moje pytanie, jaki kolor "wspomaga" medytacje i wyciszenie ?
Szukałem w google, ale tam tylko opisują samopoczucie i charakter.


Elusaith z tej strony :-)

Offline

 

#2 2012-01-07 21:48:36

 Diana

Super Użytkownik

19370073
Zarejestrowany: 2011-10-22
Posty: 72
Punktów :   
Znak zodiaku: Ryby
Żywioł: Woda

Re: Jaki kolor?

Według Feng Shui kolor:
-żółty odpowiada za: radość, długowieczność, inteligencję, optymizm i jasność
-niebieski: łagodność, uspokojenie, introspekcję, kontemplację, samotność, chłód i powagę
-biały:niewinność, nieskazitelność, czystość, pustkę i chłód
-szary: formalność i posępność
-brązowy:stabilność
-pomarańczowy:zdrowie, entuzjazm, optymizm, witalność, pobudzenie, równość, braterstwo i jedność
-czarny: głębię, tajemnicę, niezależność, smutek, zniechęcenie i wrażliwość
-purpurowy: introspekcję, rytuały, władzę, jasność, duchowość, dostojność i autorytet
-czerwony: krew, życie, energię, stan upojenia, to co zakazane, tabu, seksualność, uczuciowość, wojnę, rozpustę, pasję, miłość, odwagę, poświęcenie, nienawiść. Ten kolor przyspiesza rytm serca, stymuluje chi, zwiększa witalność ciała i zdolność walki o życie.
-różowy: zrozumienie, dobry  humor, miłość, wrażliwość, spokój. Pomaga zasnąć
-zielony: wzrost, ekspansja, odmłodnienie. Symbolizuje harmonię i spokój. Uspokaja nerwy i duszę, odpowiada środkowi spektrum chromatycznego.
-tęcza: harmonia, wesołość, otwarcie, świadomość, gra, fart, różnorodność. Jest mostem między niebem a ziemią, pośrednikiem między duchem a materią.

źródło: Feng Shui - Harmonia przestrzeni.

Offline

 

#3 2012-01-08 14:25:01

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Re: Jaki kolor?

Nie wybieraj na pewno czarnego i czerwonego! Po czarnym osiągniesz tylko poczucie zamknięcia i depresję, a czerwony w nadmiarze? Zyskasz agresję, i ADHD. Polecam Ci niebieski który, sprzyja twórczości i natchnieniu, wycisza i ułatwia koncentrację oraz Żółty - kolor powietrza, sprzyja zawieraniu umów, uczeniu się, ogólnie wpływa pozytywnie na inteligencję, wspierając ją i pobudzając mózg do przyjmowania i zapamiętania nowych wiadomości, na dodatek jest to ciepła barwa w przeciwieństwie do niebieskiego po którym będziesz miał zimniej w pokoju i będziesz to nieźle odczuwał... Ja w pokoju miałam żółtą-niebieską tapetę, polecam Ci połączenie tych dwóch kolorów. A! Jakże bym mogła zapomnieć -_- Zielony, kolor czakry serca, odpręża i łączy z Naturą, rozluźnia i uzdrawia, uspokaja, wprowadza harmonię w życie. Ej! Ale mi extra pomysł wpadł do łba! :O
Pomaluj każdą ścianę na inny kolor! Kolor żywiołów!
Powietrze - żółty
Ziemia - brązowy (nie polecam), czarny (odpada), lub zielony (!)
Woda - niebieski (!)
Ogień - czerwony (!), pomarańczowy (!)

Mówiłam żebyś nie dawał czerwonego, tak ale w małych ilościach jest super! Jakie jedna ściana pomalowana na czerwony może mieć, korzyści?
- zwiększa witalność
- zwiększa pasję
- dodaje energii
- ociepla pokój
- dodaje odwagi i siły
- wzmaga śmiałość a usuwa nieśmiałość
- zwiększa impotencję, xD oddziałuje na sferę seksualną w postaci częstszych zwodów

Oj dużo by tego było. Pomarańcz dodaje optymizmu, również daje zastrzyk energii, usuwa depresję, ociepla pokój - działa jak czerwień ale taka w zmniejszonej dawce

Jeśli chcesz możesz mieć piąty żywioł w swoim pokoju - Duch (czubek pentagramu), łączy w sobie wszystkie cztery żywioły jego kolor to ultrafiolet i jakiś tam jeszcze ale zapomniałam xD Napisze jak sobie przypomnę, ok Jeśli się decydujesz na ten pomysł, czyli 4-5 żywioły w pokoju to pamiętaj że każdy żywioł ma swój kierunek i musi on zostać zachowany: Ziemia - północ, Powietrze - wschód, Ogień - południe, Woda - zachód. I w tym momencie jak byś chciał medytować odwracasz się twarzą do koloru ściany jaka Ci w danej chwili najbardziej odpowiada i spokój!

Genialne! xD


PS: Piotrpak ok, ma zamknięte oczy ale dalej otoczenie na niego wpływa


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

 

#4 2012-01-10 10:12:41

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Re: Jaki kolor?

Nooo, sama marzyłam o takim pokoju, z czarnymi ścianami, pentagramem na podłodze. Na półkach same magiczne rzeczy, i wiecznie palące się świece w tym pokoju, na biurku szklana kula, okna w kształcie np. jakieś runy... Ech ^^ Ale wiadomo jak się będzie czuć w takim pokoju, nawet jak by to nie miała być sypialnia tylko pokój magiczny to chujowo wpłynie na naszą magię i psychikę - chyba że praktykujemy czarną magię i ''kumplujemy się z demonami'' xD Wybuduje sobie kiedyś domek na wsi i każdy pokój będzie magiczny ^^ Mam nadzieję że plan założenia własnej wsi, jak z niektórymi planowałam wyjdzie ^^ Wyobraźnie sobie, nasza wieś - gdzie mieszkają sami magowie! Mamy jeziorko, wszędzie jest zielono, ba! Nawet szkołę magii bym założyła w tej wsi! I każdy miałby wsparcie w drugim, i w magii i w życiu codziennym ^^ I wielki ogródek z ziołami... I las...


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Avenue 23 Boutique Hotel