Witchcraft

Przeniesione na www.witchcraft.com.pl


#1 2012-03-03 19:37:04

 Irbis

Bibliotekarz

22947848
Skąd: Kraina magi
Zarejestrowany: 2012-02-01
Posty: 296
Punktów :   11 
Znak zodiaku: Baran
Żywioł: Ziemia, Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Kilka

Syrop z mniszka lekarskiego [Przeziębienie]

Składniki:

-250-400 kwiatków mniszka lekarskiego
-1 kg cukru
-1 l wody
-1 cytryna

Przygotowanie:

Weź jakieś 250 kwiatków mniszka (może być więcej), zbieranych w południe, otwartych, rozłóż na białym papierze, żeby żyjątka ewentualne wylazły. Po godzinie umyj kwiatki, wrzuć do gara i zalej 1 litrem wody. Wkrój do tego 1 cytrynę, uprzednio dobrze wyszorowaną w gorącej wodzie. Zagotuj przez 20 minut i zostaw do następnego dnia. Nazajutrz odcedź całość, dobrze wyciśnij kwiatki i cytrynę. Dodaj 1 kg cukru do roztworu, można. dać miodu. Gotuj jakieś 2-3 godziny, aż zgęstnieje. Uważaj, żeby nie zrobił się karmel. Można gotować kilka dni. Zlać do słoiczków (nie buteleczek, pleśnieje nie wiedzieć czemu) i pasteryzować 20 minut.

źródło: http://www.kuron.com.pl/przepisy/art3026.html

O syropie:

W procesie gotowania powstaje gęsty i lepki miód. Nie wolno go przechowywać w lodówce, bo szybko skrystalizuje. Kto polubi przetwory z mniszka, robi je potem co roku w dużych ilościach. Niektórzy popijają syrop z herbatą inni mieszają z wodą, miód zjadają z pieczywem lub dodają do ciast. W tracie gotowania do syropu przechodzą z kwiatków cenne substancje - między innymi żółte barwniki z grupy karotenoidów i związki flawonowe. Wpływają one na wzmocnienie naczyń krwionośnych, działają moczopędnie i rozkurczająco.
W sprzedaży spotyka się też prawdziwy miód produkowany przez pszczoły z nektaru tych kwiatów. Miód mniszkowy zalecany jest rekonwalescentom na wzmocnienie, dobry jest też dla chorych na nerki i wątrobę.


http://storage.doradcasmaku.pl/dynamic_image/a/a2c5/8cb8/0550/2e8c/6402/d306/db0b/9d3d/w800_h600_ma_bffffff.jpg


Jeśli ci mój post pomógł to proszę o ===>(+)<===

Offline

 

#2 2012-03-04 21:43:57

 Drakorio

Użytkownik

8481120
Zarejestrowany: 2012-02-24
Posty: 145

Re: Syrop z mniszka lekarskiego [Przeziębienie]

Cytryna + aluminiowe garnki = skażenie szkodliwym glinem.
Kwiatów nie zbieramy z pobliża dróg. To chyba nawet oczywiste.


Mów mi Drako.
Albo Wojtek. Rawr.

Offline

 

#3 2012-03-06 20:33:47

 Jerwal

Wtajemniczony

11262345
Skąd: oklice Żywca
Zarejestrowany: 2012-02-26
Posty: 102
Punktów :   
Żywioł: ZIEMIA

Re: Syrop z mniszka lekarskiego [Przeziębienie]

Babcia nazywała to "miodem z mleczy", smakuje wyśmienicie.


a ja myślę że jeżeli magia istnieje to lepiej się na niej znać niż nie znać

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.witchcraft.pun.pl