#1 2012-04-13 00:22:13

 Olimpia

Administrator

35374777
Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 2464
Punktów :   29 
Znak zodiaku: Wodnik
Żywioł: Powietrze/Ogień
Rodzaj praktykowanej magii: Różne :D

Woreczek mojo

Mojo (modżo) to magiczna sakiewka, uniwersalna - będzie mieć działanie takie jakie jej nadamy.
Potrzebujemy jakiegoś materiału najlepiej naturalnego - polecam jedwab. Kolor nie może być byle jaki, musi odpowiadać naszemu celowi np. jeśli chcemy przyciągnąć miłość to czerwony, jak przyjaźń to różowy, jak chcemy harmonii w rodzinie to niebieski, jak wiedzę i moc ezoteryczną (jak ma nam pomagać w rozwoju duchowym i magicznym) to indygo, purpura lub fiolet, żółty dobry na egzaminy, podpisywanie różnych umów, rozwój intelektualny, czarny jak komuś źle życzmy, biały dla ochrony i czystości itp. nie wymieniłam wszystkich kolorów (co widać) i wszystkich właściwości kolorów więc jeśli coś co pisać albo poszperać w Magii Kolorów. Teraz sznurek - również powinien być z tworzywa naturalnego, kolor również należy dobrać - ma uzupełniać nasz cel czyli np. jak chcemy się chronić to woreczek powinien być biały a sznurek szary (neutralizuje negatywne energie), jak przyciągnąć miłość to woreczek czerwony albo różowy a sznurek biały - jeśli chcemy by miłość była czysta i niewinna lub niebieski jeśli stały.
Dodajemy sznureczek, ale jeszcze go nie wiążemy. Teraz co do niego włożymy? To co chcemy. Ale najbardziej polecam zioła oraz kamienie. Np. jak chcemy się na kimś zemścić to podrzućmy mu woreczek z onyksem, jak chcemy dodać sobie pewności siebie to wrzućmy np. kamień wojowników - śnieżny obsydian, jeśli chcemy przyjaźń to lapis lazuli i kwarc różowy, jak zdobyć moc i wiedzę ezoteryczną czy duchową to selenit. Teraz zioła. Dla sukcesu i pieniędzy liście dębu, orzechy, bazylię, jak moc i wiedzę to wrzos (roślina czarownic) i lipę (drzewo druidów i czarownic), dla miłości bez lilak, lawenda, werbena dla czystości szałwia, dla spokoju melisa itp. itd.
Jeszcze można wrzucać amulety, zaklęcia, kartki z pragnieniami/życzeniami/afirmacjami, symbole planet/żywiołów, runy w sumie wszystko! Trzeba być kreatywnym, posługiwać się symbolami i świetnie się przy tym bawić co zachęci podświadomość do działania. Ten woreczek opiera się na Magii Sympatycznej którą zasadą jest ''podobne przyciąga podobne''.
Kiedy już wszystko będziemy mieć to trzeba woreczek odpowiednio przygotować. Jeżeli woreczek sami robimy to miejmy na uwadze, że lepiej będzie go robić z przyjaciółmi bo nasza energia, i intencję, nastrój bardzo będą wpływać na moc woreczka, potrzebne też będą cztery białe świece które ustawimy w każdym roku stołu żeby robiły za ochronny krąg mocy, i kadzidełko sandałowe - kadzidełko sandałowe ma dużą moc energetyczną oraz oczyszczającą więc najlepiej się do tego nadaje. Jeżeli woreczek jest kupiony to ma na sobie mnóstwo energii i intencji obcych ludzi co akurat negatywnie wpływa na nasz woreczek zwłaszcza, że nie wiemy jacy ludzie go mieli w rękach - trzeba go oczyścić, w tym celu przesuwamy nasz woreczek nad kadzidełkiem sandałowym lub białą świecą. Teraz zakończenie. ''Pieczętujemy'' sznureczek słowami które uznamy za stosowne - najlepiej aby płyneły prosto z serca oraz zawiązujemy sznureczek siedem razy (mają to być więzły), siódemka to liczba szczęścia i magii.
Teraz jak woreczek jest gotowy to trzeba go gdzieś dać, tylko gdzie? To zależy do czego został stworzony, jeżeli komuś źle życzymy, chcemy się go pozbyć to najlepiej podrzucić mu woreczek (proponuje onyks, gwoździe, kartki z życzeniami, trujące rośliny i owoce, pustą runę), jeśli ma służyć do ochrony jakiegoś miejsca to schowajmy woreczek w owym miejscu np. w biurze jak ma chronić pracę, w plecaku jak ma nam pomagać w nauce, przy sobie jeśli chcemy znaleźć miłość, przyjaźń lub rozwijać się magicznie.
Woreczka nie można otwierać bo wtedy straci on swoją moc, kiedy przestanie on być potrzebny to należy go poświęcić żywiołom np. wrzucić do ognia, wody, zakopać.

W razie czego pisać to podam parę przykładów konstrukcji woreczka mojo, ale pamiętajcie żeby mi powiedzieć co ma przyciągnąć lub odciągnąć, oraz że to co podam to tylko przykłady - ważne są wasze osobiste symbole oraz kreatywność.


Normalność to wymysł.
Ludzie (owce) skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
sneak peek na tej stronie internetowej oferta energia odnawialna pokoje w Grzybowie brokerzy przesyłkowi