Olimpia - 2012-02-06 16:12:36

Czakr to centra energetyczne wzdłuż ciała człowieka i jest siedem.

Pierwsza czakra znajduje się u podstawy kręgosłupa i nazywa się Czakra Podstawy, jej kolorem jest czerwień a żywioł ziemia. Ona jest odpowiedzialna za uziemienie, nie bujanie w obłokach
czakra podstawy jest związana z ugruntowaniem z materia, dzięki niej twardo stoimy na ziemi, jeśli ta czakra jest w złym stanie to ludzie maja lęki, boja się wszystkiego, bujają w chmurach itp.

Drugą czakrą jest czakra sakralna, z kolorem pomarańczowym i żywiołem ognia - jej inne nazwy to czakra seksualna, czakra płciowa. Jest dwa palce poniżej pępka. Ta czakra jest odpowiedzialna za nasze pierworodne instynkty, za relacje między ludzkie zwłaszcza względem płci przeciwnej, jak funkcjonuje prawidłowo to jesteśmy otwarci, twórczy, swobodni itp. 

Trzecią czakrą  to czakra splotu słonecznego, położona na szerokość trzech palców powyżej pępka, jej kolor to żółty i jest odpowiedzialna za nasze emocje. Jak działa prawidłowo to jesteśmy zrównoważeni emocjonalnie, a jak zaburzona to odwrotnie jest wielki chaos emocjonalny.
Splot to tez centrum energii które daje nam witalność i siłę.

Czwartą czakrą jest czakra serca, otwierając tą czakrę otwieramy się na bezwarunkową miłość i piękno tego świata, jesteśmy zawsze przyjaźnie nastawieni i bardzo jesteśmy wrażliwy na ból i cierpienie innych, nie potrafimy nikogo zostawić w potrzebie. Umiejscowiona jest na środku klatki piersiowej, jej kamień to między innymi kwarc różowy, kolorem jest zieleń a zdolnością empatia.

Piątą czakrą jest czarka gardła, umiejscowiona między jamą a krtanią czyli na środku gardła :D
Jej kolorem jest niebieski i poprzez tą czakrę komunikujemy się z innymi, wyrażamy siebie, mówimy prawdę, jesteśmy otwarci i szczerzy. Tutaj też kryje się zdolność jasnosłyszenia.

Szóstą czakrą jest czakra trzeciego oka, umiejscowiona nad nasadą nosa, to czakra niesie ze sobą mądrość, i zdolności paranormalne. Jego kolorem jest fiolet.

Siódmą i ostatnią czakrą jest czakra korony, jej kolor to purpura a żywioł oczywiście eter czyli duch. To czakra najwyższej doskonałości człowieka, łącząca ze światem duchowym i Bogiem.
Rozwijać ją można nosić np. ametyst (który też rozwija czakrę trzeciego oka).


Co można zrobić aby lepiej funkcjonowały? Zharmonizować je albo otworzyć :) W jaki sposób?
Harmonizację opiszę w innym temacie zaś najprościej czakry otworzyć medytując i wizualizując sobie otwierający się pąk kwiatu w kolorze danej czakry.

Misaki - 2012-08-27 12:46:12

Nie wiem czemu , ale większość podanych czakr jest u mnie w "złym stanie " . Chodzi mi o czakry od 1 do 3 . I chciałbym się zapytać czy jest możliwe że czakra "sama" się otworzy ? Z tego co wyczytałem to czakrę nr. 4 mam otwartą , ale nie próbowałem jej otworzyć , wgl. żadnej czakry nie starałem się otwierać , tylko kiedyś niby "medytowałem " i nic więcej .

Przepraszam za kłopot .

Olimpia - 2012-08-27 16:09:52

Na czakry wpływają Twoje emocje które mogą daną czakrę otworzyć bądź zamknąć/zabrudzić a także muzyka różne sytuacje w życiu itp.

Ja np. czakrę serca otworzyłam niechcąco, pijąc eliksir z kwarcu różowego i słuchając pewnej mantry a teraz mi się wredota trochę zamkneła przez emocje typu: żal, nienawieść (której normalnie nigdy nie czułam), złość itp. Oczywiście, chce to naprawić i przywrócić ją do normalnego stanu.

Misaki - 2012-08-30 11:37:18

Wczoraj wieczorem starałem się wejść w stan alfa , następnie próbowałem wywoływac swoją pod świadomość . Zapytałem się jej czy pomoże mi otworzyć czakrę trzeciego oka , powiedziała ze tak . Potem wszystko za miast czarnego stało się fioletowe , czułem jakby energia z oczu koncentrowała się w miejscu trzeciego oka . Zaczęła mnie boleć głowa . I otworzyłem oczy . Czy to znaczyło ze starałem się otworzyć czakrę , czy to tylko moja wyobrażnia  ?

Olimpia - 2012-08-30 13:18:20

Nie tylko się starałeś otworzyć czakrę ale też i ją otwierałeś co moim skromnym zdainem było głupotą. ;)

Zanim otworzysz jakąś czakrę to może byś zaznajomił się z konsekwencjami jakie nastaną po otwarciu? Czasem nawet zaawansowani jak otworzą Trzecie Oko to próbują ją jak najszybciej zamknąć. ;)

Laominos - 2012-08-31 12:25:23

Oj, chyba będę musiał otworzyć sobie czakrę serca, coś słabo u mnie ze współczuciem w ciągu ostatnich tygodni, tamte tygodnie nie były zbyt owocne więc czakra mogła się zamknąć, albo trochę przymknąć. No cóż, trzeba pomedytować troszeczkę :D

nieznana - 2012-09-03 08:59:29

Jakie mogą być konsekwencje otwierania czakr?

Nieznana postaraj się zaczynać nowe zdanie z wielkiej litery. ;)
BlueAngel333

Olimpia - 2012-09-03 09:52:54

Ja otworzysz Trzecie Oko to możesz między innymi trafić do psychiatryka. ;)

Nieznana tylko Trzecie Oko niesie ze sobą niebezpieczeństwo, reszta ma dobre konsekwencje np. otwarta czara serca sprawia że jesteś dobrze nastawiona do ludzi i zwierząt, kochasz ich bezinteresownie, posiadasz zdolność empatii itd. itp.

Oli zjedz coś bo niedługo zabraknie nam k. :P Blue.


:O Drugi raz z rzędu dzisiaj być poprawianą? :O Cóż... Mam dziś nerwowy dzień. :/ I to bardzo...
Co oczywiście nie jest wytłumaczeniem mojego jakże to strasznego żrzerania literki k! :D - Oli.

Laominos - 2012-09-03 12:28:17

Otworzyć wszystkie czakry! :D (Oprócz trzeciego oka ofc. chyba zesrałbym się z szoku jakbym miał w domu jakieś widma albo inne nieprzyjemne byty :D)

Avis - 2012-09-03 16:18:36

O tak, z trzecim okiem potrafią być przygody, sam to ostatnio odczuwam... Ale będzie dobrze. :)
Jak na razie moje nerwy są w dobrym stanie.

Misaki - 2012-09-05 15:31:08

Da się zamknąć trzecie oko ?
Chciałem je otworzyc ale nie miałem pewności czy wyszło , odpowiedzi udzieliła mi Olimpia mówiąc że byłem bliski lub je otwarłem . teraz wiem że nie warto wgl. się tym bawić . Często mam zwidy , i słysze krzyki, płacze . np. wczoraj jakieś dziecko przez pół godziny darło się " Mamo , pomocy , mamo ! " .
Jeśli się nie da tego zamknąć to trudno , pomęczę się .

Nikodem - 2012-09-05 15:41:16

Wszystko się da.
Tylko dobrze zastanowić się, czy naprawdę warto.

Skoro już otworzyłeś - możesz wykorzystać to na swoją korzyść, lub na korzyść innych.
Zrobiłeś krok dla własnego rozwoju - nie cofaj się.
Znajdź sposób, by dalej iść naprzód.

Takie moje zdanie. ;]

LordAnayami - 2012-09-05 16:10:28

Kolego, polecam ci zrobienie nie raz Rytuał małego pentagramu + noszenie jakiś kamieni przeciwko neg energii razem z pentagramem/pentaklem :D Ponadto zawsze możesz poprosić Vipa o pomoc :D

Olimpia - 2012-09-05 16:18:10

Misaki da się zamknąć.

Co do tego co powiedział Nikodem... Uważam że na pewne rzeczy trzeba być gotowym... Miałam otwarte Trzecie Oko kiedy byłam mała, dla mnie te lata były największym koszmarem i horrorem, moja matka mi wkońcu zamknęła Trzecie Oko, teraz po latach to co wtedy było dla mnie strasznie i mi jechało po psychice teraz mnie nie rusza.

Czekam nie masz pojęcia co oni Ci będą pokazywać... Myślisz że to będzie tylko tyle, że ich będziesz widział? Pff gdyby to było takie różowe to byłoby super! xD Wilka1610 jak zaatakował demon to mu takie wizje brutalne podsuwał, że nawet on zaczął się martwić... Łatwo mówić nie boję się, będzie ok ale tak naprawdę nie wiesz na co się piszesz. ;)

Ty już teraz jak widzisz moją postać kiedy Cię atakuje i torturuje we snach to mówisz, że to ja, ok niby wiesz że to nie ja ale jak piszesz do mnie to mówisz co JA robiłam a nie co robił demon POD MOJĄ POSTACIĄ. A ile razy pisaliśmy ze sobą a Ty się mnie pytasz co ja koło Ciebie robię i dlaczego Cię atakuje? -_-'

Olimpia - 2012-09-05 17:07:24

No właśnie... Dla Ciebie otwarcie Trzeciego Oka = psychiatryk. GWARANTUJE. Ja wiem na co się piszesz, Ty nie masz pojęcia. ;)

LordAnayami - 2012-09-05 17:34:18

Ja się nie boję otwarcia 3 oka, nawet jak trafię do psychiatryka to gówno to da, bd miał więcej czasu na medytację i rozwój. Ponadto zawsze mogę Oli albo Blue zawołać / zadzwonić i mi dziewczyny pomogą :D Nie można okazywać strachu, bo wiele bytów się nim karmi. Jeżeli pokażesz, że jesteś odważny to po jakimś czasie się tobą znudzą, bo nie bd widzieli korzyści w gnębieniu ciebie :D

VictoriaFelixBlack - 2012-09-05 17:46:53

Mi się nie śpieszy natomiast z otwarciem 3 oka. Jak będę gotowa i chciała to zrobić to otworzę je.  Na razie nie zamartwiałabym się tym szczególnie. ^ ^

Anayami: Granica między odwagą a głupotą bywa czasem bardzo cienka. Jednak rzeczywiście strach w takich sytuacjach i panika nic by nie dała :3. Grunt żeby nie ulegać takim uczuciom, no nie? : )

nihil - 2012-09-05 19:16:45

A, ja chciałbym o coś spytać. Ciągle piszecie, że otwarcie czakry trzeciego oka, jest takie niebezpieczne, ale chcecie otworzyć tą czakrę. Więc, co ona umożliwia, że mimo WIELKIEGO ryzyka, ją otwieracie? :)

sulivan - 2012-09-05 19:56:47

Rozwinięte 3 oko umożliwia widzenie energii (i innych bytów) przez co ułatwia posługiwanie się nią. Wspomaga także inne zdolności jak np jasnowidzenie, psychokineze i telepatie, ale otwarte 3 oko z pewnością ściągnie uwage wielu bytów, które będą chciały podebrać Ci energie oraz nie każdy da sobie rade z widokiem i słyszeniem tego wszystkiego.

Amber - 2012-09-06 15:58:54

Na wstepie chce pogratulowac VictoriiFelixBlack :) rozsadku i rozwagi, Victorio nie spiesz sie i nie masz czego zalowac. Jak slusznie zauwazyla wczesniej Olimpia....kazdy ma Swoj Czas. Jesli ktos nie czuje sie na silach zeby podejmowac jakiekolwiek "praktyki magiczne" czy "energetyczne" to nie nalezy tego robic. Nie trzeba sie zmuszac bo np kolega czy kolezanka to robila wiec z ciekawosci ja tez zrobie. Zdaje sie, ze jestem tutaj najstarsza wiekiem osoba na Forum, zuwazylam ze niektorzy z was sa w wieku dzieci moich znajomych ale nie o wiek tutaj chodzi. Staram sie patrzec obiektywnie i traktowac wszystkich rowno. Powiem, ze pewne zdolnosci towarzyszyly mi od dziecka a inne zostaly odkryte przy okazji pracy z Tarotem. Nie dalabym kart Tarota w rece mlodego czlowieka, tak jak nie pchnelabym nikogo swiadomie w praktykowanie Magii. Zdawac sobie trzeba sprawde z tego, ze wszelkie "dzialania magiczne" pociagaja za soba  rowniez ponoszenie Konsekwencji. Kazdy Mag czy Wiedzma powinnien miec swoj "kodeks moralno-etyczny". I tak jako glowna zasade ja uznaje- nie czynic nikomu krzywdy, sobie rowniez  (nie przywiazywac wbrew czyjejs woli ani nie ograniczac ani nie zmuszac do dzialania wbrew sobie). Kazdy kto mylnie pojmuje i wykorzystuje "moc magiczna" i jeszcze ma "satysfakcje" z tego, ze kogos skrzywdzil w jakikolwiek sposob... Magiem byc nie powinien. Ponadto musi liczyc sie z tym, ze wroci do niego to co robi a Wszechswiat predzej czy pozniej moc mu odbierze. Magia zle wykorzystana potrafi sie obrocic przeciwko osobie, ktora posluguje sie nia.  Suliwan :) w zasadzie masz racje odnosnie zdolnosci "3 oka", faktycznie mogloby to przerosnac kogos nieprzygotowanego. Pytanie tylko -czy wogole mozna sie "przygotowac"?  Jestem zwolenniczka stopniowego otwierania i dobrze jesli sie to dzieje powoli w sposob naturalny. Wychodze z zalozenia, ze jesli jakis "dar" ma byc czlowiekowi dany to bedzie predzej czy pozniej i sam sie objawi.  Nic "na sile." Mogloby sie bowiem okazac ze odpornosc psychiczna u danej osoby nie jest zabyt duza a jesli ktos mialby przeplacic np "zalamaniem psychicznym", depresja czy innymi komplikacjami to...."gra nie warta swieczki." Rozsadek i opanowanie to podstawa. Odnosnie Empatii.... moze miec zwiazek z otwartoscia "czakry Serca" ale rownie dobrze jest to cecha wrodzona, ktora sie ma lub nie. Silnie rozwinieta Empatia bywa pomocna przy pracy z ludzmi ale.... jest zarazem "kula u nogi" dla osoby nia obdarzonej, bo zarowno wrozac jak i w innych zawodach potrzebny jest "zdrowy dystans" i umiejetnosc odciecia sie od emocji innych ludzi. Inaczej czlowiek "empatyczny" predzej czy pozniej sam trafi do psychologa ;) Medytowac i probowac ale ...powoli i rozsadnie, wczuc sie w siebie i brac tyle ile komus potrzebne. Tyle mojego rozwazania w temacie :)

sulivan - 2012-09-06 16:20:24

Wątpię aby można było wiedzieć czy jest się na coś przygotowanym, jeżeli nie wie się tak naprawdę co to (każdy może powiedzieć że "co to dla niego" ale nie doświadczył tego nigdy i nie wie co się stanie) jednak może zaznajomić się z konsekwencjami i podjąć decyzje a później niezależnie od tego czy to opanuje, czy skończy w psychiatryku lub powiesi się, to będą tylko i wyłącznie konsekwencje wyboru tej osoby, a każdy ma prawo podejmować swoje wybory które dotyczą siebie (czyli bez obarczania konsekwencjami innych)

Laominos - 2012-09-06 16:58:16

Moim zdaniem najlepszą bronią na złe byty jest odwaga,śmiałość itp. no ale może być ta druga strona medalu, czyli to ich tylko sprowokuje. Ale to już do tematu tych demonów o jakich mówi Czekam, bo złościć się nie ma co :D, masz temperament jak nie wiadomo co Czekam :D

Olimpia - 2012-09-06 17:50:38

Amber co do wieku, to na forum jest sporo ludków co mają własne rodziny, dzieci itp. Ale przez pracę nie za bardzo mają czas się wypowiadać, a jak już nie pracują to zajmują się dziećmi a są też tacy co zamiast się wypowiadać wolą tylko obserwować.

Co do empatii... Powiedziałaś że człowiek empatyczny prędzej czy później trafi do psychologa a co jeśli nie trafi? To trafi do psychiatry bo psycholog nie ma prawa przypisać pacjentowi antydepresantów... Ostatnio miałam ochotę skoczyć z okna. Byłam na spacerze z dzieckiem, przejełam emocję i część wspomnień zgwałconej i pobitej dziewczyny - ryczałam i się kuliłam jakby nie wiadomo co się mi stało. Umiem panować nad emocjami i nie pozwalam aby brały górę, jednak to ciężkie przeżycia, umiem też odsunąć od siebie emocje i w każdej chwili mogę to zrobić ale robię to tylko jak stawiam Tarota. Czemu? Nie wiem... Po prostu czuję potrzebę odczuwać te emocje i ich nie odrzucać, jakbym w ten sposób zmniejszała ból komuś innemu.

I zdecydowanie się zgadzam, cokolwiek robimy trzeba się liczyć z konsekwencjami. Za to czy mag nie powinien nikomu czynić krzywdy? A kim jest mag jak nie człowiekiem który poprostu zajmuje się magią? Pamiętajmy że bez zła nie było by dobra, zło to tylko początek ewolucji który się kończy na dobru. Musi zostać zachowana równowaga. No i czasem rzucenie klątwy może uratować komuś życie. Ja tam nie jestem za bardzo za klątwami itp. ale mimo wszystko toleruje i nie patrzę krzywo na tzw. ''czarnych magów''. Kodeks mam, łamię tylko w szczególnych przypadkach i też uważam że każdy powinien mieć taki kodeks. :)

PS: Amber dlaczego byś nie dała Tarota młodemu człowiekowi? I młodemu masz na myśli jaki zakres wieku? Domyślam się ale chciałabym znać Twoje zdanie. Jak byś mogła to napisz w dziale Tarota bo pewnie zamiast gadać o czakrach będziemy o Tarocie i zrobi się SPAM. :)

Avis - 2012-09-06 20:04:40

Zgadzam się po części z Olimpią. To nie możliwe, żeby "wszechświat odebrał nam moc". Dobro i zło to kwestia wiary. Ale nic nie może nam w żaden sposób niczym grozić. Żaden tam wszechświat. Wszechświat nie dąży, on jest. To wystarczy. Dlatego nie jest zwolennikiem ani dobra ani zła. O trójpowrocie, też nie wspomnę, bo to też kwestia wiary.

Co do czakr, wpadło mi do głowy, czy przypadkiem nie da się czakry ROZWINĄĆ, a mieć ją otwartą na średnim poziomie. Czyli innymi słowy, czy w pracy ośrodka jakim jest czakra liczy się wyłącznie jej otwarcie?
Osobiście wydaje mi się, że nie. Myślę, ze jej otwarcie daje jedną grupę efektów, a rozwinięcie drugą, często się pokrywającą. to taka teoria.

Co o tym myślicie?

Olimpia - 2012-09-06 21:03:45

Mhymmm... Rozwinięcie czakry idzie w parze z jej otwarciem... Pracujesz nad nią więc ją rozwijasz a rozwijając otwierasz, tak samo ze stymulacją czakry. Moim zdaniem bynajmniej.

Avis - 2012-09-06 21:30:44

Niby tak, ale generalnie, możesz ją przymykać, a przecież przez to nie cofnie się ona w  rozwoju. A skoro da się tak zrobić, to da się rozwijać czakry, bez ich otwierania. Trzeba tylko ogarnąć odpowiednie ćwiczenia. Podejrzewam, ze po prostu czakra byłaby otwierana wyłącznie na czas ćwiczeń, a potem sprowadzana do "standardu". Mylę się ?

Olimpia - 2012-09-07 00:18:45

Słyszałam że wiele osób tak robi ale podchodzę do tego sceptycznie bo przecież hmm... skoro nie da się zamknąć ot tak sobie, uchylić czakry od tak sobie (chyba) i otworzyć czakry od tak sobie to chyba przymknąć też nie?

BlueAngel333 - 2012-09-07 00:36:00

Wg. mnie powinno się najpierw po kolei  otwierać czakry zaczynając  oczywiście od czakry podstawy w górę . Dopiero wtedy zabrać się za czakrę  3- oka , pamiętajcie o energii przepływającej przez czakry, jak ona wpływa  i ect ...

Nikodem - 2012-09-07 00:40:32

Jeśli mówimy o Otwieraniu, Rozwijaniu i tak dalej - opiszę swoją perspektywę pracy z Trzecim Okiem, i resztą Czakr.

Otóż - każda z Czakr odpowiada za pewne cechy w charakterze i usposobieniu człowieka i nad tym można pracować - wtedy też zmienia się Energia Czakr.

Innymi słowy, wpływając na swoje zachowanie i postrzeganie świata wpływamy na Czakry i ich Energie.
W tym wypadku nic nam nie grozi, ponieważ Otwarcie Czakr następuje naturalnie - nie wymuszamy ich Otwarcia bezpośrednim działaniem Energii; zmieniając swój stosunek do świata stajemy się automatycznie gotowi przyjąć dobrodziejstwa płynące z Otwartych Czakr.Teraz przedstawię swój sposób na używanie tzw. Trzeciego Oka.
Byście wiedzieli, że to rzecz która nie musi być straszna i nieokiełznana.

Na co dzień nie widzę Istot, nie słyszę głosów, ani innych pierdół.
Widzę nikłe "cienie" Istot, ale to rzecz najzupełniej zwyczajna.
Bez zabawy w Magię.

Kiedy chcę zobaczyć Istotę wyraźniej, lub mam potrzebę użycia w inny sposób dobrodziejstw "Trzeciego Oka" (z braku lepszego słowa) "aktywuje" je odpowiednim "zaklęciem".
I już.

Gdy skończę pracę zwyczajnie je "wyłączam" i nie mam problemu.Podsumowując, moje zdanie jest następujące:
- praca nad Czakrami powinna być pracą nad sobą - nad swoim charakterem, swoimi wadami, itd.
- nie powinno się ograniczać do samej pracy z Energią.

Лучшие отели materace hilding materac janpol wolne apartamenty Gąski