Olimpia - 2011-09-04 17:02:31

Zacznijmy od Faz Księżyca, po co nam w tej całej magii coś takiego jak Fazy Księżyca? A no po to że jak zrobimy rytuał np. przyciągający pieniądze podczas księżyca malejącego to zamiast przyciągnąć pieniądze oddalimy je od siebie.
Tak więc czas wykonywania rytuałów jest bardzo ważny, bo możemy uzyskać coś czego tak naprawdę wcale nie chcieliśmy.

Nów - jest wtedy kiedy Księżyca nie widać, niektórzy mówią że podczas nowiu nie należy w ogóle wykonywać żadnych czynności magicznych (być może dlatego że parają się białą magią) natomiast niektórzy mówią że nów jest bardzo dobry do rzucania klątw, i uroków. Osobiście jestem zwolenniczką tej drugiej wersji.

Księżyc Rosnący - Inaczej I kwadra, jest wtedy kiedy Księżyca przybywa czyli po nowiu, jest dobry do magii która ma coś powiększyć, wywołać czyli: przybywanie pieniędzy, miłości, porost włosów, powiększenie np. oczu itp. Ta faza trwa 13 dni potem nastaje pełnia.

Pełnia - Pełnia jest wtedy kiedy widzimy pełną tarczę Księżyca ten okres trwa 3 dni. Księżyc ma wówczas najsilniejszą moc i jest dobry do wszystkich rodzajów magii, miłosnej, pieniężnej, zdrowotnej, klątw itp.

Księżyc Malejący - jest wtedy kiedy Księżyca ubywa, twa 13 dni tak samo jak Księżyc Rosnący po tej fazie następuje Nów. Księżyc Malejący służy do wszelkiego zmniejszania, pozbywania się np. pozbycie się nałogu, pozbycie się celulitu, zneutralizowania klątw i uroków, pozbycia się niechcianej miłości, zmniejszenie lub pozbycie się np. agresji itp.

popolcia - 2012-01-27 14:53:51

Nie mam zastrzeżeń ale chcę coś dopisać:

Pełnia Księżyca:
Pełnia wzmacnia siły czarownicy - kiedyś wierzono, że czarownice wręcz żywią się światłem Luny i dzięki niemu są nieśmiertelne. Szkoda, że to jedynie pobożne życzenia. Faktem jest, że podczas pełni magia jest najsilniejsza. Ta faza Księżyca nadaje się najlepiej na wróżenie, wykonywanie rytuałów, których celem jest wzmocnienie sił psychicznych i zdolności umysłowych, a także odkrywających przyszłość czy nieznane aspekty rzeczywistości. Udają się w tym okresie:
-wszelkie zaklęcia mające na celu wzmocnienie intuicji i zdolności zapamiętywania;
-rytuały przywołujące prorocze sny, dary boskie, zapewniające domowe szczęście (i szczęście w ogóle);
-zaklinanie duszy i przemiany psychiczne;
-zdobywanie (wyznaczonych celów, miłości itp.)
-wszelkie rytuały płodności.

ladek-zdroj.polskie-szamba-betonowe.pl Szamba betonowe Kalisz